Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 7

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 736
-> Najnowszy użytkownik: Grzegorz

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

16. edycja konkursu "Zielony Poznań"

Serdecznie ZAPRASZAMY mieszkańców Strzeszyna do wzięcia udziału
w 16. edycji konkursu "Zielony Poznań" !!!


W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych... Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 20 czerwca br. w siedzibach Rad Osiedli, punktach informacyjnych POZSERWISU (JEŻYCE - ul. Słowackiego 22, tel. 878-46-22), Oddziałów Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta (Pl. Kolegiacki 17), w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (ul. Libelta 16/20, tel. 878-50-49). Można się również zgłaszać bezpośrednio e-mailem na adres Biura Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu.


Informacje i zgłoszenia również u Przewodniczącej Komisji Osiedlowej -
- Pani Małgorzaty Bonieckiej - tel. 605-888-881Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

 • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
 • balkony, loggie, tarasy i okna
 • ogrody przydomowe
 • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
 • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

 • Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca - cenne nagrody rzeczowe od sponsorów :)  W celu pobrania karty zgłoszenia udziału w konkursie kliknij: KARTA
  W celu zapoznania się z regulaminem konkursu: REGULAMIN

  czytaj więcej...

  Przedszkole Nr 121

  Informujemy, iż Rada Osiedla Strzeszyn podjęła w dniu 04 czerwca 2009 roku uchwałę w sprawie rozbudowy przedszkola nr 121 przy ulicy Biskupińskiej. Rada wystąpiła do Prezydenta Miasta Poznania z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do przejęcia przez miasto (komunalizacja) terenu na którym znajduje się przedszkole celem rozbudowy placówki. Prezydentowi został przedłożony także list podpisany przez ponad 150 mieszkańców Starego Strzeszyna w tej sprawie.

  Ratujmy drzewa na Wańkowicza !!!

  drzewa_wankowicza

  W związku z realizacją planu zagospodarowania przestrzennego na tzw. Strzeszynie-L (Osiedle Wojskowe) planuje się wycięcie pięknych drzew wzdłuż ulicy Wańkowicza !!!
  Rada Osiedla Strzeszyn wraz z mieszkańcami podjęła intensywne działania w celu uratowania drzew. Według opinii dendrologów drzewa są w doskonałym stanie, więc należy je zachować. Skoro w tym miejscu planowana jest droga - należy ją przesunąć, a plan zagospodarowania zmienić !!!


  Jest to jeden z przykładów planowania przestrzennego w mieście - bez wizji lokalnej, bez zinwentaryzowanej zieleni. Jak w filmie z czasów PRL-u: "jezioro damy tu, a blok przesuniemy tam" (serial "DYREKTORZY"?). Zobacz zdjęcia !
  Staramy się dotrzeć do odpowiedzialnych czynników, mediów i szukamy wszelkiej pomocy...
  Mieszkańcy !!! Brońmy naszych drzew, brońmy naszej zieleni !!!


  Aktywna Rejestracja

  Informujemy, iż została aktywowana funkcja rejestracji nowych użytkowników. Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na stronie, co umożliwi dodawanie newsów, artykułów, zdjęć, komentarzy itp.Zarejestruj się !
  Wygenerowano w sekund: 0.03
  10,595,096 razy odwiedzono naszą stronę