Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z nowego placu zabaw przy ul. Horacego-Owidiusza oraz z placu budowy szkoły...

 • Plac zabaw Horacego-Owidiusza
 • Budowa szkoły

 • 20 sierpnia godz. 14:00 Urząd Miasta

  Informujemy, iż w dniu jutrzejszym tj. 20 sierpnia w sali nr 102 Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim 17 o godz. 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania. Przedmiotem posiedzenia będzie m.in. sprawa dalszego losu Przedszkola nr 121 przy ulicy Biskupińskiej (jedyne publiczne przedszkole na terenie naszych osiedli strzeszyńskich). Zachęcamy do udziału w posiedzeniu. Czytaj dalej ...


  Plac zabaw Horacego-Owidiusza już otwarty !!!

  Wczoraj zakończono montaż nowych elementów na placu zabaw Horacego-Owidiusza. Wyrównano nawierzchnię, nawieziony został piasek, ustawiono nowe kosze na śmieci. Są też już zamontowane furtki. Jeszcze przez kilka dni nie będzie można korzystać z huśtawek - należy poczekać, aż dobrze zwiąże beton. Czynem społecznym rozrzucono przywieziony piasek na placu zabaw i boisku do siatkówki. Rodzice małych i trochę większych dzieci, włożyli w rewitalizacje placu olbrzymi wysiłek i ponieśli spore nakłady finansowe - uszanujmy więc ich pracę.

  W imieniu Rady Osiedla dziękuję Mieszkańcom za ofiarność wykazaną podczas zbierania środków przez Stowarzyszenie Strzeszyn Dla Dzieci na rewitalizację placu zabaw. Dziekuję wszystkim zaangażowanym - zwłaszcza Panom, dzielnie zmagającym się z piaskiem, dzieciom, którym się bardzo praca w piasku podobała oraz przede wszystkim - Paniom ze Stowarzyszenia - inicjatorkom całej akcji.

  Rada Osiedla starała się pomóc i mamy nadzieję, że pomoc była odczuwalna. Liczymy na to, że dzieci będą miały dużo radości i zabawy, nawiążą na placu nowe przyjaźnie, a my - dorośli - zadbajmy o to, aby plac zabaw służył im jak najdłużej.  Małgorzata Ćwiertnia


  1 sierpnia GRATOWÓZ - ul. Literacka, ul. Biskupińska przy Wańkowicza, ul. Strzeszyńska,

  Informujemy, że 1 sieprnia przy pętli autobusowej na ul. Literackiej w godzinach 8.00-8.30 będzie stał GRATOWÓZ... Każdy z nas może dostarczyć nieodpłatnie wytworzone w domu odpady problemowe, do których zaliczamy:


 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD, komputery, suszarki, żelazka, itp.)
 • baterie i akumulatory
 • lampy fluorescencyjne oświetleniowe
 • odpady zawierające rtęć
 • przeterminowane leki
 • opakowania po farbach i rozpuszczalnikach
 • resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach
 • zużyty olej silnikowy, przekładniowy oraz hydrauliczny w opakowaniach
 • zużyte filtry olejowe
 • zaolejone szmaty i ścierki

  Nie zdążysz przynieść odpadów w tym terminie ??

  Harmonogram GRATOWOZU na dzień 1 sierpnia oraz pozostałe miesiące znajduje się tutaj...
 • Komunikacja na "Starym Strzeszynie"


  W związku z prowadzonymi przez Zarząd Osiedla z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego rozmowami na temat organizacji komunikacji zwracamy się do mieszkańców Starego Strzeszyna z prośbą o zaopiniowanie rozwiązań przedstawionych w dwóch ankietach na stronie głównej. Odpowiedzi będą nam pomocne w ustaleniu potrzeb mieszkańców Starego Strzeszyna celem przekazania w trakcie prowadzonych rozmów. W najbliższym czasie zostanie zaprezentowana także ankieta dla mieszkańców Strzeszyna Greckiego i Literackiego.  Nie musisz być zalogowany aby głosować w ankietach !!!

  Pas zieleni pomiędzy ul. Puszkina

  Bieżąca informacja dotycząca ustaleń działań w sprawie zagospodarowania pasa zieleni pomiędzy ul. Puszkina z dnia 07.07.2009. Notatka ze spotkania przedstawicieli Rady Osiedla Strzeszyn, Zarządu Dróg Miejskich oraz Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Infrastruktury Osiedla Parkowego w Poznaniu Strzeszynie znajduje się tutaj.

  Wioska olimpijska na Strzeszynie?

  "W przyszłym tygodniu okaże się, gdzie powstanie wioska olimpijska przygotowywana w związku ze staraniami Poznania o organizację II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.

  Wybrane są już wstępnie dwie lokalizacje - na Morasku i Strzeszynie. Druga lokalizacja budzi niepokój mieszkańców oraz rady osiedla."
  2009-07-10 - Głos Wielkopolski czytaj dalej artykuł...


  Jednocześnie informujemy, iż otrzymaliśmy pismo zwrotne na zadane przez Radę Osiedla pytanie dotyczące prac nad sporządzaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic Koszalińskiej i Hezjoda.

  Zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"

  Informujemy, iż nadal przyjmowane są zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"


  Zgłoszenia można składać wysyłając na adres Biura Rady Osiedla Strzeszyn lub kontaktując się z Przewodniczącą Komisji Osiedlowej - Panią Małgorzatą Boniecką - tel. 605-888-881. W celu pobrania karty zgłoszenia udziału w konkursie kliknij: KARTA  Zmarł zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz  "Z głębokim żalem informujemy, że dzisiaj, 16 czerwca, w godzinach rannych, w szpitalu w Śremie, zmarł nagle zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz. Prezydent trafił do szpitala po tym, jak w połowie maja uległ wypadkowi.
  Od jutra, 17 czerwca, do piątku, 19 czerwca, w godzinach od 10.00 do 20.00, w holu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17 wystawiona będzie księga kondolencyjna poświęcona pamięci zastępcy prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza.
  Pogrzeb odbędzie się w piątek, 19 czerwca, o godz. 15.30, na cmentarzu junikowskim."

  2009-06-16 www.poznan.pl  Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia z powodu nagłej śmierci Pana Wiceprezydenta Macieja Frankiewicza składają: Członkowie Rady Osiedla Strzeszyn


  Rozstrzygnięcie przetargu na szkołę

  Informujemy, iż został rozstrzygnięty przetarg na budowę szkoły podstawowej z gimnazjum i salą gimnastyczną w rejonie ulic Hezjoda, Safony, Homera i Wergiliusza.


  "Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Poznania informuje, że Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez Przedsiębiorstwo Techniczno – Budowlane NICKEL Sp. z o. o., Jelonek ul. Obornicka 6B, 62-002 Suchy Las, która uzyskała największą ilość punktów (100 pkt.) w przyjętym kryterium oceny ofert (cena - 100%)."
  czytaj dalej...

  Informacja na temat transportu

  Poniżej informacja na temat spotkania Przewodniczącego Zarządu Osiedla Strzeszyn z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego. Po dokonaniu przez ZTM analizy finansowej proponowanych przez nas rozwiązań rozmowy będą prowadzone dalej. Sprawa jest traktowana jako jedno z najważniejszych zadań nowej Rady Osiedla.  Prosimy mieszkańców naszego osiedla o zgłaszanie do nas mailem ewentualnych postulatów w tej sprawie.


  Poznań, 3 czerwca 2009 roku

  Tematy spotkania z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w dniu 4 czerwca 2009r. godz. 9.00

  Uczestnicy spotkania:
 • Dyr. ZTM - Zbigniew Rusak
 • Z-ca dyr. ZTM - Rafał Kupś
 • Adam Zawal - MPK
 • Jerzy Fleming - Rada Osiedla Strzeszyn

 • 1. Rozpoczęcie działalności od 01.09.2009r. Społecznej SP i Gimnazjum nr1 w Zespole Szkół Rolniczych na Golęcinie
  2. Strzeszyn L - wprowadzanie się do nowych bloków ok. 400 rodzin.
  3. Budowa SP i Gimnazjum przy ul. Wergiliusza - Safony - Homera- Hezjoda.
  4. Dworzec autobusowy (pętla końcowa) przy ul. Biskupińskiej
  5. Linia 64 do Puszkina - wszystkie kursy
  6. Linia krótka na trasie Strzeszyn - os. Literackie os. Greckie - ul. Wołyńska (powrót na Strzeszyn)
  7. Linia 60 i 46
  8. Linia 95
  9. Linia nocna

  Opracował: Jerzy FLEMING - Przewodniczący Zarządu Osiedla Strzeszyn
  Wygenerowano w sekund: 0.07
  11,404,738 razy odwiedzono naszą stronę