Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 739
-> Najnowszy użytkownik: jonasz

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Market na naszym osiedlu
TUmer
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2011
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 25.11.09

Szanowni mieszkańcy sadzę że juz czas by zobowiązać Rade Osiedla do skutecznych działań zmierzających do przyciągnięcia w rejon naszego osiedla średniej wielkości marketu sieciowego jak np Lidl, Netto, Biedronka czy inni.
O wyborze miejsca nie wypowiadam się choć najlepsze wydają się pola przy wjeździe do osiedla jeśli sa miejskim gruntem . Już dość tej koszmarnej ciasnoty wewnątrz i na zewnątrz sklepów które tu mamy. Już dość tym zawyżonym ceną na jakie jesteśmy skazani na naszym osiedlu. Mamy szkołę , Kościół , knajpę, czas na Market z prawdziwego zdarzenia!!!! Wpuśćmy tu trochę konkurencji z korzyścią wreszcie dla jej mieszkańców a raczej ich kieszeni Smile ,[b]Rado Osiedla -do dzieła , zainicjujcie jakieś działania współnie z władzami miasta o ile to konieczne. [/b]
Edytowane przez TUmer dnia 14/01/2012
 
are27k
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2011
Junior Member


Postów: 15
Data rejestracji: 06.05.11

Bardzo dobry pomysł.
Oczywiście największym przeciwnikiem będzie strzeszyński monopolista "Chata Polska" z cenami z kosmosu, bałaganem i "bardzo miłą" obsługą!Angry
 
Arystofanes
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2011
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 01.01.11

Trochę smutek bierze, że powstanie ta trzecia rama a pola przed wjazdem na Strzeszyn zostaną zabudowane, bo jednak człowiek się do nich przyzwyczaił.

No cóż co do marketów to nie wiem czy jest on tak bardzo potrzebny. Na razie na naszym osiedlu mamy dwa sklepy "sieciowe". Chata Polska rzeczywiście jest monopolistą w rejonie Strzeszyna Literackiego oraz Greckiego, natomiast Żabka dobrze się miewa głównie dzięki szkole, chociaż to też ma swoje minusy. Już nie jednokrotnie widziałem w okolicach tego sklepu Gimnazjalistów z alkoholem pod ręką... dlatego może rzeczywiście przydałby się jakiś mały market, ale te nazwy które wymienił sąsiad TUmer nie brzmią zachęcająco, bo w moim odczuciu są to markety z bardzo słabym asortymentem przynajmniej Biedronka i Netto, a z Lidlem różnie to bywa. Jak już w coś chcemy "inwestować" to z głową Smile
Edytowane przez Arystofanes dnia 11/11/2011
 
are27k
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2011
Junior Member


Postów: 15
Data rejestracji: 06.05.11

Biedronka będzie niedługo takim sklepem na który będzie nas tylko stać, przy tak galopujących cenach!! A czy asortyment jest taki słaby w Biedronce?! Z tym się nie mogę zgodzić!!! Zawsze zostanie wybrednym Polska Chata z tą okropna obsługą i ogólnie panującym brudem i bałaganem!!!
 
TUmer
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2011
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 25.11.09

Taki czy inny market -bez znaczenia jaki -byle by był konkurencją co do wyboru , jakości obsługi i oczywiście cen a uwierzcie i chata nabierze innych standardów bo obecnie to obraz irytującej ciasnoty, brudu i marż z kosmosu oraz ciągłych kolejek bo klient i tak przyjdzie(nie ma wyboru!).

Nie uchronimy juz tego osiedla od miejskiego zgiełku ,Strzeszyn nie bedzie juz oazą spokoju jak pierwotnie wydawało się pierwszym mieszkańcom.Jeśli tak to chociaż niech Handel będzie na dobrym poziomie .

Handel przez duże H -(rado osiedla prosimy o głos)
Edytowane przez TUmer dnia 13/11/2011
 
Andrzej
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13/11/2011
Newbie


Postów: 6
Data rejestracji: 30.11.09

Chata nie jest tania, ale myślę, że brak marketów sieciowych to mimo wszystko jeden z atutów Strzeszyna. Na zakupy nie przyjeżdżają do nas osoby z innych osiedli i nie generują dodatkowego ruchu. W ślad za powstaniem marketu sieciowego z parkingiem pewnie pojawiłaby się niepotrzebna Strzeszynowi 'turystyka zakupowa'.

Umiejscowienie na Strzeszynie blaszaka z widocznymi z kilkuset metrów płachtami reklamowymi z napisami typu 'kiełbasa grillowa za 3 zł 99 groszy' nie podnosi komfortu życia. Raczej go obniża. Na sam widok tego rodzaju człowiek łapie 'doła' z zażenowania. Na tyle na ile się da, oszczędźmy takich obrazków sobie i dzieciom.

Pomimo zakusów deweloperów i niespójnej polityki miasta (np. budowa Osiedla Wojskowego) Strzeszyn nadal wyróżnia się spośród innych osiedli ładem przestrzennym. Dyskusja o marketach to świetna okazja, by dostrzec, że warto dbać o jego utrzymanie.

Na Strzeszynie na szczęście nie widziano jeszcze tira, a wraz z powstaniem marketu ciężarówki niechybnie by się pojawiły. Również z tego względu Strzeszyn powinien unikać marketów jak ognia, nawet jeśli przekłada się to na wyższe ceny w chacie.
Edytowane przez Andrzej dnia 13/11/2011
 
mcwiertnia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13/11/2011
Member


Postów: 180
Data rejestracji: 29.05.09

Szanowni Państwo,
o markecie myślimy już od dłuższego.Sprawa jest złożona , bo zależy od terenu i od inwestora.
Jeśli chodzi o miejsce pod handel -jest ono w uchwalonym od kilku dni planie zagospodarowania-Tołstoja-Biskupińska-mniej więcej po prawej stronie niewybudowanej jeszcze Literackiej.Wydaje się jednak,że to miejsce będzie generowało ruch przez osiedla(który i tak będzie bez znaczenia, jeżeli Literacka stałaby się przejezdna do Biskupińskiej).Drugim, chyba bardziej sensownym miejscem jest teren po lewej i prawej stronie Literackiej -zaraz na wjeździe z Koszalińskiej. Postawienie obiektu w tych miejscach nie generowałoby ruchu w głąb osiedla, każdy by miał po drodze , przejezdni również nie wjeżdżaliby w głąb osiedla.Prostsza sprawa jest po stronie osiedla wojskowego-jest tam zatwierdzony plan zagospodarowania, tereny zaś maja przeznaczenie pod m.in.pod usługi.(również pod stację benzynową).Teren ten WAM ma przeznaczony do zbycia (patrz WAM-Poznań-nieruchomość)Bardziej naturalne dla nas, mieszkańców byłaby prawa strona Literackiej.W tym miejscu jest własnie procedowany plan zagospodarowania(odbył sie niedawno pierwszy etap konsultacji-do 21 listopada kazdy może złozyc wniosek do MPU np. o wydzielenie miejsca pod obiekty handlowe). Plan musi być zgodny ze studium, a to z tego co pamiętam, dopuszcza na tym terenie obiekty handlowe do 2000 m^2.
Pozostaje jeszcze problem inwestorów.Myślę,że chętni by się znależli, ale powiem szczerze,że moje doświadczenia sa takie, iż ilekroć znaleźliśmy albo sami się znaleźli inwestorzy na naszym osiedlu-to utykają oni w pewnym punkcie , gdzieś w urzędzie.Byli chętni na budowę przedszkola już kilkanaście lat temu, byli inwestorzy na budowę balonów z kortami, również na odkryte korty itp. Wszyscy oni "utknęli"a następnie wycofali się .Może po zachęceniu inwestora należałoby temat ciągnąć dalej, ale nie byliśmy , jako rada, stroną w postępowaniu.
Do tematu na pewno wrócimy.Tymczasem zachęcam do złożenia wniosków do planu (do 21.11.2011 do MPU) i wpisanie tam obiektu handlowego do 2 tys m^2. z parkingiem, w zieleni.
pozdrawiam serdecznie
małgorzata ćwiertnia
przewodnicząca zarządu
 
Lili27
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13/11/2011
Newbie


Postów: 1
Data rejestracji: 13.11.11

Nie jestem zwolenniczką ulokowania na Strzeszynie sieciowego marketu. Strzeszyn to przedmieścia i zakładam, że jeśli ktoś decyduje się tutaj mieszkać, to bierze pod uwagę właśnie taki charakter osiedla (np. gorsze skomunikowanie z centrum, brak marketu itp.). W zamian może cieszyć się mniejszym ruchem i spokojem (brak wspomnianych wcześniej dostawczaków, rozległych parkingów, nachalnych reklam, turystyki zakupowej itp.). Coś za coś.

Dodam tylko, że w stosunku do innych osiedli położonych na obrzeżach Poznania mamy bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową (oprócz Chaty, są jeszcze trzy inne sklepy spożywcze, piekarnia, warzywniak, apteka, kwiaciarnia itp.). Warto to docenić. To rzadkość nie tylko w skali Poznania, ale i kraju! Najczęściej podmiejskie osiedla takich udogodnień nie przewidują i po poranną gazetę i bułki trzeba jechać kilka kilometrów samochodem. Z drugiej strony myślę, że jeśli dla kogoś ceny w osiedlowych sklepach są zbyt wysokie, to jesteśmy położeni na tyle blisko innych, lepiej rozwiniętych osiedli, by raz w tygodniu móc zrobić większe zakupy w dyskoncie.

Niemniej jednak jeśli okaże się, że powstanie takiego marketu jest nieuniknione, apelowałabym o takie jego umiejscowienie, aby jak najmniej ingerował bądź co bądź spójną tkankę naszego osiedla (np. wjazd do marketu od ul. Koszalińskiej). Dobrze by też było, aby nie było to Netto czy Biedronka, bo to raczej niska półka i wybór produktów bardzo ograniczony, więc dla większości mieszkańców Strzeszyna taki sklep nie będzie przydatny.
 
mcwiertnia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13/11/2011
Member


Postów: 180
Data rejestracji: 29.05.09

Szanowni Mieszkańcy, Sąsiedzi.
Myslę,że musimy sie zdecydować i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw:czy chcemy sobie polepszyć infrastrukturę i nie jeździć do miasta na większe zakupy i zaparkować pod sklepem w cywilizowany sposób , czy rezygnujemy z tego w imię zachowania Strzeszyna takim jakim on jeszcze jest.To poważny i złożony problem, nalezy wziąć pod uwagę jeszcze aspekt przebiegu ewenualnej III ramy i inne.Nie łudźmy się-na Strzeszynie są grunty przeznaczone pod budownictwo i miasto będzie je uruchamiało w świetle bieżącej sytuacji budżetowej .Nowych mieszkańców przybędzie , pytanie tylko czy w domach jednorodzinnych, jak wnioskujemy, czy w blokach .Albo jednych i drugich.Do nas, aktualnych mieszkańców zaś nalezy to, aby przewidziec wszystkie okoliczności, które nam zwiększą uciążliwości albo na komfort zycia nie wpłyną. Wszyscy jestesmy mieszkańcami i chcielibysmy tu pozostać a nie wyprowadzać sie za miasto, ze wzgledu na obniżenie jakości życia.
pozdrawiam
małgorzata ćwiertnia
przewodnicząca zarządu
 
wickedway
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2011
Junior Member


Postów: 33
Data rejestracji: 16.03.11

Wg mnie mały market spożywczy jest potrzebny bez dwóch zdań. Lokalizacja - tylko Literacka na odcinku między Koszalińską a początkiem zabudowań. Który? Tak naprawdę ten co pierwszy zgłosi chęć budowy ten powstanie. Jeżeli będzie to Alma czy Piotr i Paweł to na konkurencję cenową w stosunku do Chaty nie ma co liczyć - ceny będą wysokie czyli korzyść cenowa dla mieszkańców praktycznie żadna. Netto nie znam - nie wypowiem się. Biedronka - wadą jest to że w Biedronce o ile wiem nie można płacić kartą. Lidl - ok, Aldik - ujdzie. Mógłby też być mały Carrefour bądź Tesco jakich kilka jest w Poznaniu.
Niestety, na to co powstanie mieszkańcy będą mieli niewielki wpływ...
I proszę, nie kręćmy nosem na tzw "tanie" firmy - w świadomości społecznej utarło się, że na Strzeszynie mieszka bogata część mieszkańców miasta co obecnie raczej nie jest zgodne z prawdą. Mieszkają tu owszem majętni ale też Ci mniej majętni co żeby zamieszkać musieli wziąść pewnie niemały kredyt. Ta utarta świadomość powoduje, że Chata jest droga, czynsze dla punktów handlowych są drogie. Dlaczego chcą zlikwidować pocztę? Dlaczego obok wyniosły się Mosiny? Dlaczego wyniósł się Mróz? Dlaczego zwierzątkowy podobno ledwie zipie i też rozważa likwidację? Przecież nie dlatego że istnieje Chata Polska która ich "wykończyła" cenowo.....
 
jasu
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2011
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 14.10.10

Jestem przeciwny budowie wielkopowierzchniowego marketu oraz innych dużych obiektów handlowych na naszym osiedlu.
Po pierwsze - zwiększony ruch samochodów i to nie tylko. Duże ciężarówki będą każdego dnia wjeżdżały na nasze już zatłoczone drogi - co już zostało tu zauważone.
Po drugie - osiedle straci bezpowrotnie status miejsca przytulnego i spokojnego w którym zgiełk miejski milknie.
Od Strzeszyna w promieniu do 10 km jest pełno marketów /Lidl Piotr i Paweł Biedronka Auchan Galeria Pestka Aldi Tesco/ w których można zrobić większe zakupy ze względu nas lepsze ceny niż w sklepikach osiedlowych typu chata czy żabka. Argument aby była konkurencja cenowa dla chaty jest mało trafiona ze względu na istniejące w niedalekiej odległości konkurencyjne markety oraz na aspekty przytoczone powyżej (zwiększony ruch i utrata dotychczasowego statusu osiedla
 
wickedway
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2011
Junior Member


Postów: 33
Data rejestracji: 16.03.11

jasu napisał/a:
Od Strzeszyna w promieniu do 10 km jest pełno marketów


Od Strzeszyna w promieniu (czyli linii prostej) 10km to jest też rondo Śródka i Rataje tak prawdę mówiąc. Jeżdżąc 10 km na zakupy straci się w skali miesiąca pewnie więcej na paliwo niż zaoszczędzi na niższych cenach. Poza tym tak jak ktoś napisał wcześniej - postawienie marketu (a nie HiperMarketu) na Literackiej jeszcze przed wjazdem na zabudowaną część osiedla nie spowoduje wzrostu ruchu na samym osiedlu
 
emilka
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2011
Newbie


Postów: 8
Data rejestracji: 17.01.11

Również uważam, że budowa marketu to bardzo dobry pomysł i powinien zostać szybko zrealizowany!
 
Gosia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2011
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 01.10.10

Podzielam bezapelacyjnie zdanie jasu. Proszę też zwrócić uwagę, że rozładunek odbywa się głównie w godzinach porannych, żeby nie napisać nocnych. Czy Państwo naprawdę uważają, że kierowcy tirów będą grzecznie wjeżdżać od Koszalińskiej / Biskupińskiej (w zależności od lokalizacji) omijając "piękną" szeroką Literacką? W imię dobrego snu mieszkańców osiedla?

Proszę też pamiętać, że takie sąsiedztwo wpływa na obniżenie wartości nieruchomości, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wypłatę odszkodowania każdemu z właściceli, którzy o takowe wniosą.
 
wickedway
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 33
Data rejestracji: 16.03.11

Gosia napisał/a:
Czy Państwo naprawdę uważają, że kierowcy tirów będą grzecznie wjeżdżać od Koszalińskiej / Biskupińskiej (w zależności od lokalizacji) omijając "piękną" szeroką Literacką? .


A którędy mają wjeżdżać skoro de facto Literacka jest jedyną wjazdową ulicą na osiedle? Zakładając że market powstałby między Koszalińską a osiedlem to oni nie mają innej drogi wjazdowej (przecież nie przejadą Homera czy Wańkowicza). Reasumując o zamieszkałe tereny nawet nie zahaczą.
Edytowane przez wickedway dnia 15/11/2011
 
jasu
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 14.10.10

Otwarcie dużego marketu będzie zachętą do otwarcia innych marketow spozywczych czy budowlanych albo stacji benzynowej. Strzeszyn stanie się takim mini Piątkowem.
Jednak wolę dzisiejszy charakter naszego osiedla i tak już dość ruchliwego w porównaniu z latami poprzednimi oraz dołożyć parę kilometrów na dojazd na zakupy do pobliskich marketów niż mieć "piątkowską aurę" na naszych ulicach. Zaoszczędzone pieniądze na dojazdy w przyszłości nie skompensują uciążliwości dla mieszkańców które powstaną w wyniku funkcjonowania większych obiektów handlowych.
 
Gosia
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 01.10.10

Dokładnie.
Poza tym proszę spojrzeć na przeznaczenie. Tereny po samą Biskupińską są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, podobnie zresztą jak tereny dzisiejszych pól po drugiej stronie Biskupińskiej.
Podobnie ma się rzecz z zabudową od strony ulicy Koszalińskiej - tylko stosunkowo wąski pasek jest przeznaczony pod usługi, cała reszta pod zabudowę mieszkaniową. Proszę zrozumieć, że jeśli sieć tirów (rozjeżdżająca drogi, generująca korek), nie rozjeżdża naszego wjazdu do domu, to nie znaczy, że pozostanie bez negatywnego wpływu na życie osiedla.

Dokąd to ma zmierzać? Wybudowaniu galerii, żeby młodzież miała gdzie spędzać czas? Podaniu im na tacy ciekawej alternatywy dla obecnaj żabki (pojawiały się na forum głosy, że to problem)?

A do podanej listy marketów w sąsiedztwie dorzuciłabym jeszcze powstającą galerię przy Oktopusie - dla tych, którzy wolą takie rozwiązania (jeśli dobrze kojarzę to z Piotrem i Pawłem).

Może bardziej zasadne będzie wrócić do tematu basenu, który miał powstać w okolicy szkoły?
 
wickedway
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 33
Data rejestracji: 16.03.11

Porównywanie naszego osiedla do piątkowa jest jednak lekkim nadużyciem. Nawet jak powstanie markecik to na pewno nie będzie taka lokalizacja jak w sławetnym Tesco z parkingiem na dachu. I myślę że markecik w okolicy osiedla a nie w jego centrum może zwiększyć wartość lokali/działek a nie zmniejszyć jak co niektórzy tutaj sugerują. I nie powiem, stacja paliw na krzyżówce Literacka/Koszalińska jest niezłym pomysłem
Szczytem marzeń by było gdyby do osiedla dociągnięto tramwaj ale to już istne SF. Chociaż wielu pewnie by wtedy powiedziało, że im hałas przeszkadza Sad
 
Gosia
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 01.10.10

A dlaczego nie zamieszkałeś w ścisłym centrum? Sklepy, kina, hałas, tramwaj, nawet stacja paliw - wszystko pod nosem. Czym sie Pan kierował wyprowadzając się na takie "odludzie"? Zakładam, że zdawał Pan sobie sprawę jaka to okolica i zdążył przez zakupem mieszkania / domu zauważyć jaka jest infrastruktura.
A skąd pewnośc jaki MARKECIK powstanie? Z pewnością taki, który bedzie generował maksymalne zyski dla właściciela i to właśnie zyski bedą motywem przewodnim powierzchni, parkingu takiego czy innego, godzin dostaw towaru; z pewnością nie dobre samopoczucie mieszkańców.
Jeśli spirala zostanie rozkręcona, mieszkańcy pozostaną bez wpływu na ostateczny kształt takiego przedsięwzięcia. Nikt Pana nie zapyta, czy 2000 m kw Panu odpowiada, czy może to juz dla Pana za dużo?

I owszem - przeszkadza mi, bo nie po to się wyprowadzałam w kameralną okolicę, by na własne życzenie ściągać sobie zgiełk na głowę.
 
Gosia
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 15/11/2011
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 01.10.10

A apropos komunikacji - sądzę że dojazd do centrum szynobusem jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli brakuje Panu tramwaju - proszę się zaangazować w realizację połączeń szynobusami, może uda się Panu przyspieszyć działania "góry". Będzie to prawie jak tramwaj, choc dla niektórych pewnie "prawie" uczyni róznicę Wink)
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.03
12,658,850 razy odwiedzono naszą stronę