Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 7

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 735
-> Najnowszy użytkownik: Archibank

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Hala sportowa dla mieszkańców
Strzeszyn99
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 09.10.19

Zacytuję trafny komentarz jednego z Kolegów z piłki pisownia oryginalna "To jest planowane działanie- robimy quasi zapytanie przez 3 dni w dziwnym miejscu- a dlaczego nie miesiąc przecież RO działa od kwietnia i nie miała czasu aby zapytać mieszkańców co by chcieli? Naprawdę 3 dni daje sie gdy ma sie miesiące? Oczywiście chodziło o pozór. Podobnie pozorowane są działania- spotkania z nami o pokazywanie ze szukamy rozwiązania. Nikt z RO niczego nie szuka. Przecież są co najmniej 2 rozwiązania bezkolizyjne- zamiana środy z piatkiem, przecież emerytom jest obojętne kiedy chodzą, zawsze maja czas. A drugie skoro wykorzystywana jest tylko 1 połowa sali ba raz to zajęcia środowe kręgosłup i seniorzy mogłyby by byc o tej samej godzinie na 2 połowach sali, jest kurtyna i nikt nikomu nie przeszkadza a zwolniona godzina dla piłki. Można? Można. Czyli nikt nie dąży do kompromisu... nawiasem tak sie odbywają treningi Lecha piłki dla dzieci ba tej sali, 2 grupy ba sali przedzielonej kurtyna"
 
bob
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2019
Junior Member


Postów: 34
Data rejestracji: 09.11.13

Dobór tych nowych zajęć na sali też jest mocno kontrowersyjny:
- joga
- zdrowy kręgosłup
- samoobrona dla kobiet
- gimanstyka dla seniorów

Przecież nie trzeba być wybitnym socjologiem, żeby zobaczyć, że oranizatorzy celują tylko w kobiety i ewentualnie emerytów bo przecież joga i zdrowy kręgosłup to z grubsza to samo i raczej mało który facet pójdzie się wyginać przy dźwiękach gongu i oparach kadzidełek (nie twierdze czy to dobrze czy źle tylko stwierdzam fakt). Samoobrona to z założenie tylko dla kobiet (inna sprawa czy ćwiczenie obrony przed atakiem w grupie 100% składającej sie z kobiet w sytuacji gdy w realu to raczej mężczyzna byłby napastnikiem jest najefektywniejsze...). No i gimnastyka dla seniorów - pewnie też głównie kobiety tam chodzą...
Z tego co zostało napisane wczesniej o składzie osób układających ten zestaw to wygłąda jak by Panie zrobiły to w 100% pod siebie i zasłaniają się jakąś mityczną ankietą na FB. Czy gdyby z tej ankiety wyszło, że najwięcej głosów ma przykładowo zestaw Kich-boxing, muai-thai i karate to też bez żadnej refleksji zostłałoby to wdrozone...? nie sądzę...

A zajęcia z piłki nożnej są tylko dla uczestników <30 lat... jakie jest tego uzasadnienie?

Tak jak pisałem wcześniej nie uczestniczyłem w zajęciach z piłki nożnej więc nie mam, żadnego interesu w bronieniu tych zajęć które zostały zaorane. Poprostu nawet patrząc na to z boku jest to wkurzające jak ci nowi członkowie rady traktują mieszkanców naszego osiedla. Oddolna inicjatywa, która trwała jeśli dobrze rozumiem już wiele lat została zaorana z dnia na dzień bo... no własnie nie bardzo wiadomo dlaczego... bo Panie z RO mają feministyczne poglądy i nie podobąło się im, że faceci grają w piłkę? bo ta inicjatywa nie wyszła od nich a one czują wewnętrzną presję, żeby się wykazać...
Edytowane przez bob dnia 17/10/2019
 
Tomasz
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2019
Member


Postów: 51
Data rejestracji: 22.03.11

Nie mogłem się powstrzymać
https://swiadomos...06/wat.jpg
Edytowane przez Tomasz dnia 17/10/2019
 
pilkahalowa
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 06/11/2019
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 09.10.19

Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta Poznania

Pan Dyrektor Arkadiusz Bujak

ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań

Szanowny Panie Dyrektorze,

w związku z realizacją zadań związanych z funkcjonowaniem i organizacją jednostek pomocniczych - osiedli, oraz pełnieniem nadzoru nad realizacją zadań statutowych jednostek pomocniczych oraz nadzorem nad ich działalnością uprzejmie prosimy o podjęcie koniecznych działań, które przywrócą porządek prawny i pomogą mieszkańcom w rozwiązaniu problemów przedstawionych w liście otwartym skierowanym do Zarządu Osiedla i do Rady Osiedla Strzeszyn oraz udzielenie odpowiedzi na zadane poniżej pytania i pomoc w rozwiązaniu patowej na tę chwilę sytuacji.

Stan faktyczny
Rada Osiedla Strzeszyn od 7 lat dysponuje salami gimnastycznymi w Szkole Podstawowej nr 1 znajdującej się przy ulicy Hezjoda. W salach od początku jej istnienia zorganizowane zostały zajęcia sportowe, które zarówno cieszyły się duża popularnością i frekwencją, ale też spełniały funkcję (oprócz zdrowotnej) integrującą mieszkańców. Chodzi tu w szczególności o zajęcia takie jak piłka nożna, piłka siatkowa i koszykówka na dużej sali oraz inne zajęcia na salach małych. Szczególnie te zajęcia na sali dużej doprowadziły do integracji kilkudziesięciu osób w każdej z grup. Zajęcia były otwarte dla wszystkich, przez całe lata nie wydarzył się żaden nieprzyjemny incydent związany z tymi zajęciami a wśród uczestników zawiązały się przyjaźnie. Zajęcia te funkcjonowały cały czas nawet przy zmianach w składzie Rady Osiedla aż do tego roku. W kwietniu 2019 ukonstytuowała się nowa Rada Osiedla.
Nie wiemy co Rada robiła w czasie od kwietnia do końca sierpnia, ale pod koniec sierpnia za pośrednictwem medium FB zainicjowała pozorne konsultacje społeczne dotyczące zajęć sportowo-rekreacyjnych- część tekstu załączamy:

?W związku z tym chcemy zaproponować mieszkańcom - dzieciom, młodzieży i dorosłym darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne. Czy są Państwo zainteresowani takimi zajęciami?
Jeśli któraś propozycja spodoba się Państwu, zachęcamy do polubienia i skomentowania.
Przykładowe propozycje podajemy w komentarzach. Jeśli ktoś z Państwa ma pomysł i kontakt do trenera lub prowadzącego takie zajęcia, prosimy o wpisanie w komentarzu lub wiadomości prywatnej.
Opinie zbieramy do 1 września 2019 roku. W poniedziałek, 2 września podamy podsumowanie akcji.
87% TAK! 13% Nie,dzięki. Nie mam czasu
Ta ankieta zakończyła się.
Liczba głosów: 201Jednym z celów Rady Osiedla Strzeszyn oraz Zarządu Osiedla Strzeszyn kadencji 2019-2023 są animacje sportowe i kulturalne dostępne dla jak największej liczby mieszkańców. Aby to zamierzenie zrealizować, zapytaliśmy Was, jakie zajęcia sportowe byłyby najbardziej pożądane. Ankieta dotarła do ponad 2 tysięcy mieszkańców Strzeszyna. Jej wyniki można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/rostrzeszyn/posts/2390906737666708 Poprzez zarządcę sal sportowych w SP1 poinformowaliśmy dotychczasowych użytkowników sal i osób uczęszczających na zajęcia, że RO pracuje nad nowym grafikiem i że nastąpią zmiany w obłożeniu sal. Zespół ds. sportu (5 osóCool na podstawie wyników ankiety, dostępności sal, trenerów i możliwości naszego budżetu, opracował nowy harmonogram zajęć ogłoszony na stronie www.rostrzeszyn.pl oraz na profilu facebookowym RO Strzeszyn, udostępnionym następnie na strzeszyńskich grupach. Obecnie dystrybuowany jest on na plakatach oraz w najnowszym numerze gazetki ?Na Strzeszynie? do znalezienia w punktach usługowo-handlowych. Zakłócanie zajęć innych grup jest działaniem bezprawnym, a RO ma prawo ustalać grafik zajęć w czasie swoich godzin na salach. Na poniedziałek rano jesteśmy w SP1 umówieni z piłkarzami i zarządcami sal sportowych w celu pomocy mieszkańcom, którzy chcą we własnym zakresie organizować zajęcia sportowe, których nie ma w darmowej ofercie zajęć sportowych oferowanych przez RO. Są w naszej RO radni, którzy organizują czy to zajęcia sportowe, czy kulturalne poza działalnością w RO i RO nie bierze odpowiedzialności za te działanie. Prosimy jednakże o uszanowanie pracy społecznej czy to RO czy każdej innej, w tym różne zajęcia i aktywności organizowane społecznie. Działamy dla
Prosimy jednakże o uszanowanie pracy społecznej czy to RO czy każdej innej, w tym różne zajęcia i aktywności organizowane społecznie. Działamy dla ......?


Ogłoszenie zostało wystawione na FB w dniu 27 sierpnia, do 1 września br. Ankieta trwa tylko przez 4 dni, w czasie, gdy wiele osób było wciąż na urlopach a reszta zajęta przygotowaniem do roku szkolnego?
Gdyby RO chciała rzeczywiście wysłuchać mieszkańców osiedla jakie zajęcia by ich interesowały to:
1. Nie ograniczałaby informacji do FB (z którego większość ludzi nie korzysta) lecz przekazała swoje zapytanie do mieszkańców w ten sposób jak zwykle czyli na stronie internetowej Rady Osiedla. Istnieje też gazetka osiedlowa, ulotki, ogłoszenia w kościele itp. Oczywiście tak się postępuje w sytuacji, gdy naprawdę chce się dotrzeć z informacją do mieszkańców a nie wykonuje pozorne działania. Proszę spojrzeć na stronę RO- tam znajdują się wszystkie aktualności związane z Osiedlem i jego Radą? Tylko ankiety na niej nie było.
2. Jeśli faktycznie chce się dać szanse mieszkańcom na wypowiedzenie się to nie ogranicza się czasu trwania ankiety do kilku dni. RO działa od kwietnia mogła więc mieszkańcom dać miesiąc albo nawet dwa na odpowiedź?
3. Skoro były już zorganizowane i świetnie działające od lat zajęcia to warto było przyjść na te zajęcia, zapoznać się z faktami dotyczącymi ich funkcjonowania, frekwencji i zapytać uczestników tych zajęć co myślą o wykreśleniu tych świetnie funkcjonujących zajęć z grafika. Ale to wymagałoby odwagi i spowodowałoby, że osoby zainteresowane uzyskałyby informacje o planach związanych z usunięciem ich zajęć z grafika RO.
Trudno nie odnieść wrażenia, że działania RO były umyślnie skierowane na usunięcie zajęć cieszących się największą frekwencją, bo zajmujących całą dużą salę. Naprawdę mamy uwierzyć, że wynik 4 głosy oddane na piłkę nożną w ankiecie oddawał rzeczywisty stan w sytuacji, gdyby było uczciwe, jawne zapytanie skierowane do wszystkich mieszkańców już osoby związane z grupą grającą w piłkę nożną oddałyby ok. 100 głosów, nie licząc innych mieszkańców.
4. Skoro zgodnie z treścią ankiety zainteresowanych piłką nożną było tylko 4 mieszkańców to dlaczego RO mimo tak nikłego zainteresowania utworzyła zajęcia z piłki nożnej ograniczając je statusem wieku (do lat 30) dyskryminując starszych? Po co organizować zajęcia z piłki nożnej przy braku zainteresowania- przecież to nieracjonalne? Znów trudno nie odnieść wrażenia, że chodziło o usunięcie najlepiej zorganizowanej, największej grupy, czyli grających dotychczas w piłkę nożną. Podobnie stało się z koszykówką i siatkówką?
5. Grupa grająca w piłkę nożną dowiedziała się o tym, że już nie może grać od woźnego szkolnego. RO nie miała odwagi poinformować osobiście o swoich dyskryminacyjnych działaniach w stosunku do tej grupy udając, że nie wiedziała, iż ktoś od 7 lat w środy o godzinie 20.00 gra w piłkę na sali. RO przyjęła przedstawicieli grupy grającej w piłkę, którzy naiwnie uwierzyli jej członkom, że nie wiedzieli o tych zajęciach i że postarają się naprawić swój błąd. Grupa otrzymała informacje, że RO nie wiedziała o grupie grającej od 7 lat w piłkę nożną ale mimo braku tej wiedzy prosiła pana Arkadiusza Rodaka zarządzającego salami sportowymi w szkole aby poinformował grupę grającą w piłkę, ze już nie grają. Wydawałoby się, że brak wiedzy o grupie wyklucza możliwość jej poinformowania, ale widocznie nie w przypadku naszej RO- nasza Rada może nie wiedzieć o fakcie istnienia grupy i mimo tego ją poinformować. Swoja drogą na spotkaniu z panem Arkadiuszem w szkole tenże zaprzeczył, że był proszony przez RO o przekazanie informacji grupie grającej w piłkę. Jak zresztą miałby ją przekazać, skoro on grupy nie zna, pracuje do 15.00 a zajęcia były o 20.00?
6. Oczywiście istnieją możliwości pogodzenia interesów wszystkich grup, ale brak było woli RO aby tak uczynić? Przedstawiciele grupy grającej w piłkę nożną takie rozwiązania proponowali jednak RO odrzucała je bez racjonalnych argumentów. Działania RO prowadzą do niegospodarności- sale nie są wykorzystywane racjonalnie. Zajęcia, które mogłyby i powinny odbywać się ze względów sanitarnych i bhp w małych salach odbywają się (wbrew zresztą woli większości uczestników tych zajęć) na sali dużej, która jest wykorzystywana wtedy w małej części (1/3 sali?). Dlaczego pieniądze podatników wydawane są przez RO niegospodarnie?Podsumowując cieszy nas fakt zwiększenia zajęć sportowych i gimnastyki, a co za tym idzie troski o zdrowie mieszkańców Strzeszyna, które jest na pierwszym miejscu dla Rady Osiedla, szkoda tylko, że kosztem dyskryminacji całych grup mieszkańców i szkoda, że bez rzeczywistych (a nie pozornych) konsultacji z mieszkańcami. W dzisiejszym świecie, gdzie ponad 50% Polaków ma nadwagę i jest otyła jest to ważne. Protestujemy jednak przeciwko formie i metodom wprowadzania zmian bez troski o całą społeczność naszego osiedla i wbrew jej woli. Te działania i jeszcze wiele innych oraz sposób ich wprowadzania bardzo nas zasmuca i napawa dużym niepokojem.
W związku z powyższym uprzejmie prosimy o pilne podjęcie działań zmierzających do usunięcia negatywnych skutków działań RO Strzeszyn, które to dyskryminują całe grupy mieszkańców osiedla i prowadzą do niewłaściwego gospodarowania środkami publicznymi. Zawsze byliśmy przekonani, że organy władzy (nawet tak niskiego szczebla jak RO) pełnią rolę służebną w stosunku do obywateli (mieszkańców). Na spotkaniu z RO usłyszeliśmy jednak, że tak nie jest. Może warto by było przy okazji zrobić szkolenie dla członków RO na temat działalności RO i jej służebnej roli w stosunku do mieszkańców?
Z poważaniem
 
Strzeszyn99
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 07/11/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 09.10.19

Punkt 4 winien być peuntą
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
10,308,564 razy odwiedzono naszą stronę