Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 733
-> Najnowszy użytkownik: Belmondo

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Hala sportowa dla mieszkańców
pilkahalowa
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09/10/2019
Newbie

Data rejestracji: 09.10.19

My osoby uczęszczające na zajęcia piłki nożnej w środy godz. 20:00 chcemy oficjalnie wyrazić naszą dezaprobatę wobec nieuwzględnienia w obecnym grafiku zajęć z piłki nożnej. Na owe zajęcia uczęszcza od 7 lat około 20 osób w wieku od 16 do 60 lat. Grupa nie została skutecznie powiadomiona o zaistniałej sytuacji. Ankieta na temat zająć sportowych dedykowanych dla mieszkańców, o której nie wiedzieliśmy prowadzona była na FB uważamy, że wyniki przeprowadzonej ankiety nie można uznać za wiążącą formę konsultacji społecznych od tego winna być strona RO, na której informacja NIE ZOSTAŁA UMIESZCZONA Angry. Nasza grupa była grupą otwartą przykładem wspólnoty budowanej wśród mieszkańców osiedla, zatem winna być wspierana przez naszą nową Radę, tak jak przez poprzednie, niestety żaden z przedstawicieli nowej Rady nie spróbował nawiązać z nami kontaktu Sad. Mamy nadzieję, że po interwencji oraz spotkaniu z przedstawicielami RO zostaną przywrócone zajęcia z piłki nożnej dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku.
Edytowane przez pilkahalowa dnia 09/10/2019

Tomasz
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2019
Member

Data rejestracji: 22.03.11

Czy któryś z Panów może przełożyć ten bełkot na język zrozumiały?
Co znaczy "Grupa nie została skutecznie powiadomiona o zaistniałej sytuacji".
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, znaczy że nikt z rady osiedla nie przyszedł i nie zaproponował spotkania celem zmian, tylko obligatoryjnie wypie... grupę osób??
"Nasza grupa była grupą otwartą" Czas przeszły może nie chcieliście dopuścić innych??
Proszę o rozwinięcie tematu... Zapowiada się ciekawie...

pilkahalowa
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2019
Newbie

W odpowiedzi wyjaśniamy kilka faktów.
1. Od czasu oddania do użytku szkoły i hali gimnastycznej rada osiedla wynajmowała salę i salki. Były grupy siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, ćwiczeń kręgosłupa.
2. Grupa piłki nożnej cały czas ewoluowała. W sumie przez grupę przewineło się ok. 100 osób w różnym wieku. Część rezygnowała ze względów zdrowotnych, część zawodowych inni zmienili miejsce zamieszkania. Jedni odchodzili drudzy przychodzili.
3. Kilka osób w weekendy grało na boisku szkolnym w piłkę ze swoimi dziećmi i młodzieżą. Przez ten czas młodzież wydoroślała i gra z nami.
4. Na osiedlu wszystkie dzieci znają Pana Marcina, naszego kolegę. To on zawsze na boisku walczył, aby inni dzieciom nie zajmowali boiska. Na osiedlu jest znany pod ksywką "Pazdan". I nie ma dziś młodzieńca który nie wie kto to jest.
5. Ktoś kto interesował się piłką na naszym osiedlu doskonale wiedział że jest sekcja piłki halowej i mógł przyjść. Nikt nikogo nie wyrzucił. Kilka miesięcy temu był i grał z nami reprezentant polski Karol Linetty. Nikt go nie wyprosił, mimo że znacząco odbiegał umiejętnościami sportowymi od nas. Można, można....
6. Często z nami grały również dzieci z naszego osiedla które na co dzień trenują i grają w różnych klubach.
7. Rozumiemy że jest konieczność rozwoju i zmian. Jednak kategorycznie sprzeciwiamy się siłowemu rozwiązaniu, jakie nastąpiło. Gdzie wszystkie grupy zostały postawione pod ścianą i zmuszone do rezygnacji.
8. Panie które do dziś ćwiczyły kręgosłup, sprzeciwiają się przejść na halę, gdyż do tego celu miały komfortowe intymne i wyposażone salki, gdzie średnia temp. również zimą była na poziomie 20 stopni na dużej sali to około 16 stopni.
9. Jeżeli nowa rada osiedla chce coś zmieniać coś, co istnieje od wielu lat, winna w pierwszej kolejności zweryfikować bieżący stan i zaprosić zainteresowane osoby lub ich przedstawicieli do rozmów. Czegoś takiego nie było. Wszyscy zostali postawieniu przed faktem dokonanym.
10. Ponoć była ankieta na Facebook'u. Przypominamy, że Facebook nie jest stroną rady osiedla, a jeżeli robi się jakąkolwiek ankietę winna być stosowna informacja na stronie rady osiedla z dopiskiem że badanie ma skutek wiążący. Nowa rada osiedla zdobyła się tylko na wstawienie plakatu ze swoją decyzją. Nie używamy Facebook'a. Media społecznościowe szpiegują.
11. Próbowaliśmy się dowiedzieć czegoś więcej od radnych naszego osiedla, jednak tych których znamy, nie mieli o tym pojęcia.
12. Nadmieniamy również, że o naszej sekcji piłki nożnej wiedział nowo wybrany i pięknie lansujący się na Facebook'u Pan Maksymilian Dyśko, który grał w piłkę na hali z nami i któremu jeden czy dwóch kolegów pomagało w prowadzeniu ligi piłki nożnej Liga Strzeszyńska. Kolega Marcin zrezygnował, powodów nie chce ujawniać, gdyż uważa że to świetna zabawa dla młodzieży. Ujawnienie faktów może wpłynąć negatywnie na ligę, a nie taki jest tego cel. Być może prawo młodych.
13. Do grupy piłki nożnej należą osoby z naszego osiedla. Wśród nich są lekarze, prawnicy, dyrektorzy, inżynierowie ekonomiści, a od dwóch lat dużo młodzieży i studentów. Stać nas na wynajem sali, tak jak każdego innego mieszkańca. Jednak sala wynajmowana nie jest z pieniędzy rady osiedla, ani miasta. Jest opłacana z naszych PODATKÓW, a to różnica.
14. Zbulwersowani jesteśmy faktem postępowania kilku osób z rady osiedla odpowiedzialnych za sport iż nie stać ich było na kontakt z grupami i omówienie strategii dalszego rozwoju na Strzeszynie. Angry
Edytowane przez pilkahalowa dnia 10/10/2019

bob
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Junior Member

Data rejestracji: 09.11.13

No to faktycznie słabo to im (RO) wyszło... Nie uczestniczyłem wcześniej w żadnych z tych zajęć i kiedy przeczytałem te posty z tą pseudo-ankietą to pomyślałem, że coś pozytywnego zaczyna się dziać a tu się okazuje, że to jakaś korpo-mentalność: zaorać coś co działało i zaproponować coś gorszego ale przecież naszego... A widać, że wystarczyło rozpropagować istniejące zajęcia...

Nie ograniam też dlaczego przy zajęciach z piłki nożnej jest ograniczenie do 30 lat... wtf? jak się ma wiecej to wg RO zostają już tylko grupy old-boy-ów na jodze? Grin

No ale spoko... grunt, że na FB regularnie wrzucane są różne sweet-focie i inne selfie...

Strzeszyn99
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Newbie

Bo FB zamyka ludziom oczy szczególnie młodym trudno im funkcjonować bez niego i poza nim. Co do zajęć to zawsze łatwiej popsuć niż budować. Szkoda czegoś co działalo wewnątrz osiedla i dla jego mieszkańców. Rola Rady to pomóc i informować. Potwierdza się że lepsze jest wrogiem dobrego.

Strzeszyn99
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Newbie

Jak się mają te foty do RODO z sali jest zgoda osób na ich upublicznienie?

Tomasz
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Member

Chyba przyszły aspirant do rady miasta Pan Maksymilian Dyśko (wnioskuję na bazie lansu FCool strzelił sobie kolejnego samobója...
Edytowane przez Tomasz dnia 11/10/2019

Strzeszyn99
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Newbie

Urodzony Prezes

Strzeszyn99
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11/10/2019
Newbie

Potwierdzone przez Panią Insperktor od RODO upublicznienie zdjęć z owych zajęc bez zgody i informacji jest naruszeniem RODO a to już grubsza sprawa. Dziwię się bo w RO są prawnicy.
Edytowane przez Strzeszyn99 dnia 11/10/2019

Admin
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2019
Super Admin

Data rejestracji: 10.05.09

Jednym z celów Rady Osiedla Strzeszyn oraz Zarządu Osiedla Strzeszyn kadencji 2019-2023 są animacje sportowe i kulturalne dostępne dla jak największej liczby mieszkańców.

Aby to zamierzenie zrealizować, zapytaliśmy Was, jakie zajęcia sportowe byłyby najbardziej pożądane. Ankieta dotarła do ponad 2 tysięcy mieszkańców Strzeszyna. Jej wyniki można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/rostrzeszyn/posts/2390906737666708

Poprzez zarządcę sal sportowych w SP1 poinformowaliśmy dotychczasowych użytkowników sal i osób uczęszczających na zajęcia, że RO pracuje nad nowym grafikiem i że nastąpią zmiany w obłożeniu sal. Zespół ds. sportu (5 osób) na podstawie wyników ankiety, dostępności sal, trenerów i możliwości naszego budżetu, opracował nowy harmonogram zajęć ogłoszony na stronie www.rostrzeszyn.pl oraz na profilu facebookowym RO Strzeszyn, udostępnionym następnie na strzeszyńskich grupach. Obecnie dystrybuowany jest on na plakatach oraz w najnowszym numerze gazetki ?Na Strzeszynie? do znalezienia w punktach usługowo-handlowych.

Zakłócanie zajęć innych grup jest działaniem bezprawnym, a RO ma prawo ustalać grafik zajęć w czasie swoich godzin na salach. Na poniedziałek rano jesteśmy w SP1 umówieni z piłkarzami i zarządcami sal sportowych w celu pomocy mieszkańcom, którzy chcą we własnym zakresie organizować zajęcia sportowe, których nie ma w darmowej ofercie zajęć sportowych oferowanych przez RO. Są w naszej RO radni, którzy organizują czy to zajęcia sportowe, czy kulturalne poza działalnością w RO i RO nie bierze odpowiedzialności za te działanie. Prosimy jednakże o uszanowanie pracy społecznej czy to RO czy każdej innej, w tym różne zajęcia i aktywności organizowane społecznie.

Działamy dla mieszkańców. Rozumiemy, że nie wszystkim zmiany się podobają. Szczególnie tym, którzy do tej pory przez wiele lat korzystali z sal w bardzo komfortowych warunkach, w małych, kameralnych grupach. Pragniemy jednak, aby sport finansowany przez RO Strzeszyn, z podatków wszystkich mieszkańców, był dostępny dla każdego. Jesteśmy jednak otwarci na dyskusję i kompromisy, o ile podobną wolę wykażą inne strony.

Tomasz
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2019
Member

Panowie, Panie i Panowie. Przeczytałem tekst zamieszczony na FB (bez logowania można do niego dotrzeć, trzeba tylko wiedzieć jak). Przeczytałem tekst Panów. Przeczytałem tekst zamieszczony przez Admina, a który pokrywa się z tekstem na FB.
Wniosek pierwszy: Panie i Panowie zostaliście arogancko wydymani.
Wniosek drugi: rada osiedla w stosunku do mieszkańców zachowuje się w sposób arogancki i butny.
Postawiłem wnioski, poprę je argumentami jakie dostarczyła mi rada osiedla.
Ankieta na FB trwała od 27 sierpnia 2019, a wyniki 1 września 2019. No ekspresowe tempo jak przy ustawach na Wiejskiej. Przeprowadzono ją nader szybko bez pozostawienia informacji na głównej stronie rady osiedla, chyba że coś umknęło mi, ale nie sądzę. Brało w niej 201 osób. Dotarto do ok. 2000 osób, do mnie nie dotarło, dowiedziałem się z forum, gdy dopytałem z ciekawości co to za bełkot. Nie wiem czy komuś nie puściły lejce. Z 200 osobami się bym zgodził. OK. może to tylko edytorski błąd, ale 2000 osób to gruba przesada, nie wiem czy nawet by do tylu się dotarło gdyby umieścić info na stronie internetowej rady osiedla i na ulotkach pod kościołem.
Z tych co dotarli do ankiety i oddali na głos to tylko mieszkańcy? czy cała społeczność FB? Nie wiem. To nie jest najlepsze narzędzie do głosowania lokalnego.
Poprzez zarządcę sal sportowych w SP1 poinformowaliśmy dotychczasowych użytkowników sal... Jak można tego dokonać, skoro głosowanie jest od 27 sierpnia do 1 września, a wyniki 2 września. Rok szkolny rozpoczyna się chyba 3 września więc Panie i Panowie mogły się dowiedzieć po tym terminie. Naciągane....
Zgodzę się z radą osiedla w jednym punkcie, że wyniki swojego postanowienia widać wszędzie.
No i rada osiedla tym zyskała sławę, ale czy pozytywną?
Mnie piłka nożna nie interesuje, preferuję rower. Jednak irytuje mnie sposób rozwiązywania problemu przez radę osiedla. Irytująca jest buta i arogancja. Działamy dla mieszkańców, ale jak? skoro wywołaliście konflikt. Przypomnę że również rada osiedla udusiła projekt obywatelski ścieżki rowerowej na Smochowice. To osobny temat.
Jesteśmy jednak otwarci na dyskusję i kompromisy Dlaczego dopiero gdy mleko się rozlało, a gdzie byliście wcześniej, gdy opracowywaliście swoją wizję?
Droga rado osiedla, jesteście dla mieszkańców, nie odwrotnie.
Może trzeba powiedzieć po prostu przepraszam, spieprzyliśmy tę sprawę chcieliśmy dobrze, a wyszło jak wyszło. Zapoznałem się z grafikiem zajęć, jest ciekawy i każdy z mieszkańców powinien coś dla siebie znaleźć, ale z niego jasno wynika że to był zabójczy strzał dla gier zespołowych i Pań ćwiczących na małych kameralnych salkach. Ograniczenie wiekowe do 30 lat na jedną grę zespołową. Ciśnie się pytanie dlaczego? Aby przypadkiem Panowie nie przyszli.
Pozwoliłem sobie na dłuższy tekst i wyjaśnienie, gdyż irytuje mnie pudrowanie sytuacji przez radę osiedla, jak czynią to politycy.
Tak na marginesie, tekst wstawiony przez admina dla mnie to bełkot.
Czy mogę prosić o rozwinięcie tego zdania.
"Zakłócanie zajęć innych grup jest działaniem bezprawnym, a RO ma prawo ustalać grafik zajęć w czasie swoich godzin na salach." Chodzi mi o zakłócanie zajęć, tak enigmatycznie napisane, że wnioskuję że Panowie pojawili się na hali i głośno komentowali wdzięki Pań?
Kolejna enigma:
Są w naszej RO radni, którzy organizują czy to zajęcia sportowe, czy kulturalne poza działalnością w RO i RO nie bierze odpowiedzialności za te działanie.
Co to ma do sprawy?

Tłumaczenie rady mnie nie przekonało, jest bardzo enigmatyczne i próbujące pudrować błąd. Proszę pisać jasno i zwięźle. Wg. mnie Panie od kręgosłupa czy jakoś tak i Panowie od piłki są ofiarami nowe wizji i rewolucji rady do spraw sportu (anonimowej, mimo że publiczne). Obie strony niby coś chcą przekazać, ale tak aby nie przekazać i czytelnik nie wiedział o co chodzi. Chyba że to ma być ustawka i pyskówka między Panami z piłki, a radą osiedla. Jak to jest ?
To jest moje prywatne zdanie. Może ktoś ma inne...
Edytowane przez Tomasz dnia 12/10/2019

MartaSchmidt
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2019
Newbie

Data rejestracji: 12.10.19

Dziękuję pilkahalowa za poruszenie tematu na forum. I za możliwość odpowiadania:

1. Od czasu kiedy RO otrzymała do dyspozycji sale sportowe udostępniała je mieszkańcom na zajęcia sportowe. Były organizowane dla mieszkańców zajęcia oraz udostępnione zostały sale na sportowe aktywności. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Sale nadal są w dyspozycji RO i nadal organizuje aktywności sportowe dla mieszkańców. Zmieniliśmy grafik, poszerzając ofertę dla mieszkańców i ogłaszając ją szerokiemu gronu odbiorców.
Akcja promocyjna dopiero się rozkręca. Do tej pory informacje pojawiły się na plakatach, stronie internetowej, w mediach społecznościowych, Librusie SP1. Właśnie do dystrybucji trafiła gazetka osiedlowa i działa już poczta pantoflowa, na którą bardzo liczymy.
Czyli z grupy kilku zajęć pojawiła się oferta kilkunastu. Dostosowanych do tego, co zgłaszali mieszkańcy Radzie. Ankieta na FB pokazała przekrój pragnień, ale w ofercie pojawiły się zajęcia, o które mieszkańcy prosili w różnych formach.
NIESTETY nie mamy możliwości zrealizowania wszystkich "wniosków", realnie patrząc na budżet.

Jak Panowie wiedzą (w skasowanym poście o tym pisałam), w ofercie darmowych zajęć dla mieszkańców nie ma zajęć, na które ja głosowałam, na których mi bardzo zależało, na które ja chętnie bym uczęszczała. Bo nie ma możliwości zrealizowania wszystkiego. Boleje nad brakiem moich tak samo, jak Panowie boleją nad swoich.

2. W środy z sali korzystali mieszkańcy, którzy grali w piłkę nożną. Różne padają liczby, ile przewinęło się przez nią osób. Na ten moment wiem, że grupa ta składa się z 20 osób w różnym wieku. Zgodnie z nową rozpiską w tę środę odbyły się zajęcia dla seniorów oraz zdrowy kręgosłup - ponad 50 osób wzięło udział w drugiej serii zajęć. Drugich zajęciach jeszcze przed główną akcją promocyjną. Grupy będą się rozwijać.

3. Super.

4. Nie wiem, do czego się odnieść, ale ja Pana Marcina nie znam, moje dzieci też nie, ale nie wiem, co to ma wspólnego z tematem.

5. Niestety ja osobiście mam tutaj inne informacje.

6. Gratuluję. Ja skupiam się na rozwijaniu oferty dla dzieci i rodzin na osiedlu i wiem, jak ciężkie to zadania, ale jak ważne.

7. Cieszę się, że rozumieją Panowie konieczność zmian. Jeśli mogłabym poprosić o informacje, jakie siłowe rozwiązania zostały wprowadzone, to zdecydowanie chętnie się odniosę.

8. Dziękuję za sygnał, będziemy z wszystkimi rozmawiać. Zdaję sobie sprawę z tego, że wygodniej może ćwiczyć się w małej grupie, jednak ilość osób na zajęciach uniemożliwia ćwiczenie na małej sali. Zadziwia mnie retoryka "sprzeciwiania się przejścia na halę". To są darmowe zajęcia, które organizuje Rada Osiedla dla wszystkich seniorów z osiedla. Ale może tylko mnie to dziwi.

9. Zweryfikowaliśmy stan bieżący. Poprosiliśmy o poinformowanie ćwiczących, że będzie nowy grafik.

10. Ankieta była na FB. Nie tylko media społecznościowe szpiegują. Panie wspominane wyżej, mimo że nie mają fejsbuka, zgłosiły się do nas i z nami rozmawiały o swoich potrzebach. Nie wiem, skąd wniosek, że badanie ma skutek wiążący. Nasz grafik zależał nie tylko od wyników ankiety, ale dała nam ona pogląd na to, co interesuje mieszkańców. Zdziwiły nas wyniki. Mnie zasmuciły. Ale nie mogą być wiążące, bo zależał od wielu czynników, m.in. możliwości finansowych i znalezienia trenera. W tak krótkim czasie, w tak trudnym czasie, bo większość trenerów już miała pełne grafiki.
Po raz kolejny widzę czy słyszę, że nie macie fejsbuka, a jednak dyskusja była zażarta, z obrażaniem i groźbami włącznie.

11. Informacje można uzyskać pisząc na adres mailowy, pisząc przez fejsbuka, dzwoniąc lub można przyjść na dyżur. Po ludzku, przyjść i pogadać. Tak jak zrobiły to panie. I wielu wielu innych mieszkańców, którzy przychodzą i rozmawiają z radnymi. Którym w ramach pracy społecznej codziennie pomagamy.

12. ?? Nie wiem, co to ma do sprawy hali.

13. Na zajęcia przychodzą mieszkańcy osiedla, którzy też płacą podatki. I myli się Pan. Nie każdego stać na wynajem sali. Naprawdę.

MartaSchmidt
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2019
Newbie

Data rejestracji: 12.10.19

Panie Tomaszu, dziękuję za pytania i wątpliwości, mam nadzieję, że uda mi się ich trochę rozwiać.

Ekspresowe tempo ankiety wynikało po prostu z tego, że dopiero pod koniec wakacji szkoła udostępniła nam informacje. A bardzo zależało nam na tym, żeby zajęcia ruszyły jak najszybciej. Przy naprawdę zawrotnym tempie prac zajęcia ruszyły i tak dopiero od października.

Zasięg organiczny postu z ankietą to ponad 2000 osób, 810 osób kliknęło w post, 114 na niego zareagowało. Zasięg to po prostu ilość wyświetleń. Na stronie internetowej ten wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia.

O tym, że będzie ustalany nowy grafik, poinformowaliśmy zarządcę jeszcze przed ankietą - nie wiedzieliśmy, co będzie jego częścią. Po prostu miał powstać grafik, który będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i chcieliśmy, żeby o tym ćwiczący wiedzieli.

Panie Tomaszu, co do ścieżki odezwę się w innym wątku. Ale co do ilości roboczogodzin, które część rady poświęca na to, żeby na osiedlu powstawały nowe inwestycje, nie oddawano nam bubli, organizacji wydarzeń, aktywności, proszę mi uwierzyć, że doby nie starcza. I przypomnę tylko, że działamy dla mieszkańców społecznie. Ja osobiście widzę, jak wiele się dzieje i chciałabym w tym miejscu podziękować serdecznie z całego serca za zaangażowanie osobom, które poświęcają swój własny prywatny czas na pracę na rzecz mieszkańców.
To działanie dla mieszkańców mi tu widać, że te 50 osób spędziło czas na tej sali aktywnie dbając o swoje zdrowie. A warunki były ciężkie.

Byliśmy otwarci też przy opracowaniu koncepcji. Każdy głos, który do nas dotarł, był na wagę złota.

Pozwolę sobie zostawić enigmatyczność enigmatyczną. Panowie pojawili się i co robili, widziało bardzo wielu mieszkańców.

Strzeszyn99
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12/10/2019
Newbie

1. Co do zarzutu, iż nie udaliśmy się do nowej RO seniorki były i salki nie obroniły. 2. Seniorki usłyszały że nowa Rada stawia na młodych za to my usłyszeliśmy że się stawia na młodych kobiety i ....seniorów!!!. 3 Obecni członkowie Rady stali się aktywnymi uczestnikami zajęć oczywiście mają prawo jako mieszkańcy ale to nam i chyba też siatkarzom stawiano zarzut zawłaszczania sali. 4. Gdyby odbyły się rzetelne konsultacje z odpowiednim wyprzedzeniem i piłka nożna nie znalazłaby uznania wsród mieszkańców Osiedla uznalibyśmy wolę i mieli czas na wynajęcia sali obecnie sala ma już pełne obłożnie. 5.Zarzut blokowania sali to absurd doszło do rozmowy z Radnymi w przestrzeni publicznej jaką jest hol szkoły czego świadkiem był Pan Portier. Swoje niezadowolenie wyraziły również obecne seniorki. Połowa sali była wolna niestety na naszą prośbę nie zostaliśmy na nią wpuszczeni mimo że RO zapłaciła za całą. Do tego podobno Państwo z Rady prosili o pomoc ochronę !!!!. Jako osoby o nieposzlakownej opinii zapewniamy, że z naszej strony nie grozi nic zarówno uczestnikom ćwiczeń jak i członkom RO. Nie zamierzamy blokować zajęć. Ponadto informujemy że w przyszłym tygodniu zainteresowani sprawą podziału środków wydamy oświadczenie opisujące całą sytuację oraz czynności jakie zamierzamy podjąć.
Edytowane przez Strzeszyn99 dnia 13/10/2019

Krzychu
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 13/10/2019
Newbie

Data rejestracji: 25.02.11

A ja widzę tutaj własny interes, RO odpowiada termin który był od lat zajęty i ,,po cichu" wykorzystała to, bo tak naprawdę co to za ankieta i głosowania na FB... komedia, a jeszcze większa to to, że RO bierze taką ankietę za pełnoprawną. Teraz zasłania się władzą, że jest nowy grafik jest ustawiony... śmieszne. Ciekawe, czy jeśli ja założę taką ankietę za odwołaniem RO w trybie natychmiastowym i zbiorę tam 2000 głosów za (100% jednomyślności) oczywiście gdzieś poza wiedzą zarządu... to znaczy, że odwołam RO?

Tomasz
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Member

Szanowana Pani Marto. Dziękuję za odpowiedź. Dostarczyła mi Pani kolejnych argumentów.
Wykazała Pani i udowodniła słowa Pana Profesora Stefana Banacha.
"W szkole ważniejsza jest humanistyka, bo matematyka jest zbyt ostrym narzędziem, aby mogły bawić się nim dzieci."
Jeżeli Państwo zabierają się za badania statystyczne, ankiety i wnioskowanie to trzeba mieć min. pojęcia.

"O tym, że będzie ustalany nowy grafik, poinformowaliśmy zarządcę jeszcze przed ankietą - nie wiedzieliśmy, co będzie jego częścią. Po prostu miał powstać grafik, który będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i chcieliśmy, żeby o tym ćwiczący wiedzieli."
To jest sprawa między Pani zespołem, a dotychczasowymi użytkownikami. Co ma do tego zarządca? On tylko udostępnia. Też bym nie pchał się w konflikt.
Szanowna Pani, kładę na to szczególny nacisk, gdyż przy kolejnych postanowieniach rady osiedla, może braknąć konsultacji z mieszkańcami, gdyż nie będzie zarządcy.

Rzuciłem okiem na plan zajęć. Jest on daleki od optymalnego. Część zajęć można umieścić razem na hali, wykorzystując ją w pełni.
W 5 osobowym składzie, układały go jednak kobiety i jeden mężczyzna. Dlaczego jeden mężczyzna? Są tylko jedne zajęcia z sportem zespołowym, więc Panu Maksymilianowi tylko i aż na tyle pozwolono.Grin

Raz jeszcze podkreślę. Hala mnie nie interesuje. Wypowiedziałem się w tym temacie, dlatego że irytuje mnie podejście RO do rozwiązywania problemów.
Pech chciał że dyskusja trafiła na temat hali i przysłania meritum dyskusji. Widzę też że w odczuciach nie jestem odosobniony. Wątki w innych tematach.

Zakończę tą dyskusję słowami Boutroux Pierre:
Logika jest niepokonana, gdyż aby z nią wygrać, trzeba się posłużyć logiką.

Wink
Edytowane przez Tomasz dnia 14/10/2019

Tomasz
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Member

Gdyby któreś z feministek przyszło do głowy obrażać się na zamieszczony powyżej cytat, proszę w pierwszej kolejności zapoznać się z osiągnięciami dla świata.
Wyprzedzająco udzielam odpowiedzi. Nagrody Nobla w dziedzinie matematyki nie ma.

Strzeszyn99
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Newbie

Dzień dobry Panie Tomaszu. Serdecznie zapraszamy do nas na piłkę. Dzisiaj Rada "pomogła" nam w negocjacjach z Administratorem sali (przecież to on jest wszystkiemu winien ha ha śmiech przez łzy). Oczywiście na salę nie ma szans jedynie wtorek 17-18 godzina komercyjnie (do tego Rada nie jest nam potrzebna jesteśmy dorośli i potrafimy wynająć sale) nam nie odpowiada ciężko pracujemy na PKB i o tej porze jest to dla nas nieosiągalne. Może tak zmiana z seniorami albo unihokejem dla uczniów i modzieży? Pan Maks się stara obiecuje..... i tyle w temacie. Konsultacje w 4 dni i 2000 głosów co za zainteresowanie 40 % uprawnionych do głosowania pozazdrościć takiej mobilizacji. Do tego nikt z nas o owym badaniu nie wiedział członkowie rodzin też, nie doceniałem Fb. Też uważamy, że to już nie sala i sposób jej dysponowaniem stanowi problem, przeraża nas sposób działania RO organu pomocniczego Miasta, organu powołanego na rzecz Osiedla jego mieszkańców , który winien cementować nie burzyć, jednoczyć nie generować konflikty, a przede wszystkim być gotowym na kompromis, porozumienie, a nie tkwić w przekonaniu o swej nieomylności. Czy to jest dobry Gospodarz (Gospodynie)? Na marginesie postawa Pani Przewodniczącej broniącej w środę własną ?piersią? ewentualne wejście (do tego atakowana przez Seniorki) na wolną połowę sali (zasłoniętą kotarą ale my tylko pytaliśmy, prosiliśmy) wyglądała komicznie.

Belmondo
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Newbie

Data rejestracji: 14.10.19

Pozwolę się wtrącić w tą ciekawą dyskusję....
Widzę Panowie piłkarze... że zostaliście potraktowani jak "piłkarscy banici".
I w związku z tym chciałbym Wam zaproponować piłkę na innych zasadach niż w ramach RO... bo wygląda na to że i tak nic nie zdziałacie! Zapraszam Was na wspólne "kopanie" na ul.Dojazd. Sala niedaleko...bez proszenia sie... tylko liczba osób ograniczona. Więcej info na priv Smile

Strzeszyn99
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Newbie

Szanowny Panie/Kolego dziękujemy za propozycję w ciągu ostatnich dni spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem, którego skala nas zaskoczyła. Nieznani nam ludzie dobrej woli chcą Banitom pomóc w rozwiązaniu sytuacji. Nawet Pan Maks z RO chce nam pomóc w wynajęciu sali tym razem na Podolanach my nie chcemy go tak wykorzystywać już tak wiele dobrego robi dla mieszkańców. Nam wcześniej obiecał salę w godzinach Rady, naszego Księdza Proboszcza teraz Podolany zabraknie nam dni jak to wszystko zrealizuje. Niemniej chętnie skorzystamy z Pańskiej propozycji proszę o konkrety na priv dodam, że może być nas za mało ponieważ odpadnie młodzież z naszego Osiedla problemy z dojazdem i finanse, zostanie im unihokej albo zdrowy kręgosłup, po unihokeju takie zajęcia mogą się okazać niezbędne. Do nas może za to dołączą członkowie Rady, którzy ze względu na wiek nie łapią się na unihokej.
Edytowane przez Strzeszyn99 dnia 14/10/2019

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
10,054,542 razy odwiedzono naszą stronę