Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 9

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 723
-> Najnowszy użytkownik: Anna26

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Droga rowerowa
KAKTUS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06/08/2019
Junior Member


Postów: 48
Data rejestracji: 24.01.15

Dziś przyszła mi do głowy taka myśl: strasznie szkoda, że nikt nie wpadł na to, żeby wejść w porozumienie z firmą (spółką), która prowadzi remont linii kolejowej i przemyśleć, czy nie można byłoby trochę zagospodarować ul. Szczawnickiej, a potem zrobić jakiegoś przedłużenia do ul.Podolańskiej [ziemia wygląda na niczyją, więc może nie byłoby problemów własnościowych].
Być może w ten sposób udałoby się zrobić w miarę wygodny wyjazd z Podolan i Strzeszyna, a potem w ramach budżetu obywatelskiego pomyśleć o ścieżce na Podolańskiej.

Oczywiście byłby problem z przekraczaniem Lutyckiej, ale może wystarczyłoby egzekwowanie ograniczenia do 30km/h?

Niestety w ścieżkę wzdłuż Golęcińskiej nie wierzę. Pierwsze TBS-y oddano, po drugiej stronie Literackiej powstają już nowe bloki, a miasto ma teraz ogłaszać przetarg na projekt na wiadukt i przebudowę ulicy! Potem będą zbierać pieniądze, ktoś będzie protestował, czy można wyciąć 5 drzew, będą ustalać czyje są grunty itp. Więc pewnie jeszcze kilka lat to potrwa.
 
Tomasz
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07/09/2019
Junior Member


Postów: 37
Data rejestracji: 22.03.11

Jedyne sensowne rozwiązanie to droga wzdłuż Koszalińskiej, Golęcińskiej do parku Sołackiego. Oczywiście jej nie będzie. Obecna rada osiedla nic w tym kierunku nie robi. Nie ma w tej sprawie echa. Bloków przybywa, dróg nie. Obecny prezydent zakorzenił się w szerzeniu kolejnej ideologi, zamiast zająć się rozwiązywaniem narastających problemów miasta Poznań. Na tle innych miast jesteśmy dziadzejącą dziurą. W dniu 06.09.2019 zamknięto o 18-stej przejazd na Lutyckiej. W tym samym czasie, ponownie uległy uszkodzeniu rogatki na Golęcińskiej. To był piątek poza szczytem. Miasto sparaliżowane. Wszystko stało. Lechicka, Podolańska, Golęcińska, Wojska Polskiego, Niestachowska. Przejazd z centrum na Strzeszyn ok 1.5h (6km) godzina 19:00.
 
ldexp
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15/09/2019
Newbie


Postów: 5
Data rejestracji: 08.07.09

To forum umarło. Aktywność widać jedynie przed wyborami.

Co z rondem Koszalińska/Literacka?
Co z wiaduktem na Golęcinie?
Co z Literacka i kaczymi dołami?
Co z dojazdem do bloków komunalnych?

i setką innych spraw...
 
KAKTUS
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/09/2019
Junior Member


Postów: 48
Data rejestracji: 24.01.15

Forum chyba umarło, bo w sumie ktoś tu trochę ponarzekał, ktoś podyskutował, ktoś coś odpisał i w sumie na tym się skończyło. Ścieżki rowerowej nie ma, gdzieś tam nielegalnie budują, powstał jakiś chodnik. Kto miał, to się wypowiedział.

Obecna rada działa kilka miesięcy, więc chyba za wcześnie, żeby ją o coś oskarżać.

O poprzedniej, jej tajnych spotkaniach z ZDM i sprawach "o których nie można pisać na forum" (w sprawie ścieżki wzdłuż Golęcińskiej) już tam wspominałem kilka razy i wracać nie ma do czego. Przewiduję jednak, że oczy się niektórym otworzą od grudnia, bo jeśli kolej metropolitarna ma jeździć co 30 minut, a tory zamykają jakieś 5 minut przed przejazdem, to będą zamknięte przez 10 minut więcej na każdą godzinę, co da dodatkowe 2-3 godziny zastojów na dobę.

I dopiero jak zrobi się bajzel z tymi pociągami i oddadzą jeszcze z 15 bloków i 3 osiedla z Biskupińskiej to zaczną 4 letnią inwestycję na Golęcinskiej, a cały ruch skieruje się na Zakopiańską. I będzie bajka.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
9,824,578 razy odwiedzono naszą stronę