Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
stacja kolejowa Poznań Strzeszyn
epic
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10/03/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 07.09.14

Witam!
Zdaje się, że lada moment na stacji kolejowej Poznań Strzeszyn rozpocznie się remont peronu w kierunku centrum miasta - gromadzone są już materiały. W związku z tym mam prośbę do Rady Osiedla - czy można by zasugerować, aby ten peron miał dwa wejścia, pierwszy tak jak to jest obecnie od ul. Biskupińskiej, a drugie na drugim końcu peronu który to koniec wypada tam gdzie ul. Epicka dochodzi do ul. Gojawiczyńskiej? To drugie wejście znacznie skróci drogę do peronu wszystkim mieszkańcom tego rejonu zwłaszcza, że dojście do peronu od strony ul. Biskupińskiej przy deszczowej pogodzie jest praktycznie niemożliwe ponieważ odcinek około 20 m przez zagajnik jest tak sponiewierany, że brnie się w błocie, teraz to nawet samochód tam nie przejedzie. Gdyby była taka możliwość to ten krótki odcinek przez las warto wyrównać i utwardzić. W chwili obecnej stacja Poznań Strzeszyn bywa skutecznie niedostępna dla mieszkańców Strzeszyna. Niedługo na linii do Obornik ruszy kolej metropolitalna, więc pociąg stanie się bardzo atrakcyjnym środkiem komunikacji. Dla porównania przy stacji Poznań Strzeszyn jest pętla linii 168 (dawna 68) prowadzącej na dworzec - autobusem droga zajmuje 35-40 minut a pociągiem niecałe 10 min. bez ryzyka utknięcia w korku. Promując komunikację publiczną jako element walki ze smogiem warto zadbać aby ta komunikacja była powszechnie dostępna.
 
Arleta
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/03/2019
Junior Member


Postów: 39
Data rejestracji: 01.07.09

Zawnioskować o to aby było dojście od czoła możemy, ale czy PKP PLK zechce przyjąć nasz postulat to tego nie mogę obiecać.
Co do drugiej kwestii to czekamy na rozstrzygnięcie przetargu ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie na zaprojektowanie i wybudowanie P&R przy dworcu Strzeszyn po naszej stronie, przy Biskupińskiej. Myślę, że zdążymy go wybudować przed uruchomienie Kolei Metropolitalnej. Stanie się to zapewne dopiero najwcześniej z początkiem przyszłego roku.
 
epic
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 07.09.14

Pani Arleto, będę trzymać kciuki w obu sprawach. Przy takich problemach, jakie obecnie panują na Strzeszynie w ruchu samochodowym w kierunku centrum, pociąg jest alternatywą wartą wypromowania na dużą skalę. Dla młodzieży podróżującej do szkół w centrum jest to idealne rozwiązanie. Wiem to z doświadczenia, syn jeżdżąc autobusem 164 często się spóźniał przez korki na Wojska Polskiego, a pociągiem z Dworca Głównego ma 10 min do szkoły i żadnych spóźnień.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
11,846,169 razy odwiedzono naszą stronę