Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 9

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Autobus szkolny
szamano
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27/10/2017
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 29.04.16

Na Strzeszynie dynamicznie przybywa dzieci w wieku szkolnym. Mamy nową szkołę, przy ul. Hezjoda, jednak dla sporej części dzieci dotarcie do niej wiąże się z dowożeniem przez rodziców samochodami lub autobusami MPK - zwłaszcza dotyczy to osób mieszkających na Strzeszynie Starym i Parkowym.
Starsze dzieci korzystają w sezonie rowerowym ze swoich jednośladów (co będzie bardziej powszechne po wybudowaniu planowanej infrastruktury).
Autobusy MPK kursują rzadko, ponadto przystanki są umiejscowione daleko od części zabudowań. Z kolei działalność rodziców - szoferów wzmaga natężenie ruchu i wiąże się ze zwiększonym hałasem, zanieczyszczeniem powietrza oraz rozleniwieniem pociech...

Przydałby się minibus szkolny podwożący dzieci w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Startowałby na północnym krańcu osiedla, po drodzę zatrzymując się na utworzonych przystankach wewnątrz osiedla kończąć trasę pod szkołą.

Projekt linii i aspekty logistyczne byłyby ustalone w porozumieniu z MPK i Urzędem Miasta. Rodzice mogliby odrobinę dopłacać do przejazdów. Ewentualnie taki projekt mógłby zostać poddany głosowaniu w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Co o tym pomyśle sądzi Rada Osiedla? A mieszkańcy?

Adam
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.16
11,781,005 razy odwiedzono naszą stronę