Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 7

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 739
-> Najnowszy użytkownik: jonasz

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
wiadukt Lutycka czy Golęcińska?
wojtekr
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 07/05/2018
Member


Postów: 111
Data rejestracji: 14.09.10

Mimulus napisa?/a:
Zmiany po konsultacjach:
https://plus.gloswielkopolski.pl/polnoc-poznania-tu-warto-mieszkac/a/juz-za-ponad-rok-korki-na-lutyckiej-beda-historia,13132096
Oczywiście tytułu nie bierzcie serio pod uwagę, gdyż za ponad rok postanie dopiero dokumentacja projektowa, co na korki nie ma żadnego wpływu

Wygląda na to, że wiadukt na Golęcińskiej jednak będzie, tylko pytanie, kiedy?


Czy nasza rada osiedla może potwierdzić te doniesienia prasowe?
 
creone
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2018
Junior Member


Postów: 17
Data rejestracji: 10.07.14

Witam,

Tak dla Państwa wiadomości dwa tygodnie temu wysłałem do ZDM pytanie czy aktualny jest harmonogram inwestycji na przebudowę ul. Lutyckiej i budowy węzła Koszalińska zaprezentowany na spotkaniu z mieszkańcami i też na stronie ZDM. Zgodnie z nim w marcu/kwietniu br. miał być ogłoszony przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego tej inwestycji. Zgodnie z tym harmonogramem start samej inwestycji zaplanowano na lipiec przyszłego roku. Jako, że nie mogłem znaleźć informacji o tym przetargu zapytałem ZDM czy został ogłoszony, czy też jest w tej sprawie opóźnienie...

Odpowiedzi do tej pory nie dostałem...

Dzisiaj wysłałem w tej sprawie kolejne pytanie - też do wiadomości RO Strzeszyn. Myślę, że warto ten temat monitorować, tym bardziej, że padły konkretne daty, z których mamy prawo rozliczać.

Jak tylko otrzymam odpowiedź, to ją Państwu przekażę.

pozdrawiam,
Ryszard Michalski
Edytowane przez creone dnia 17/10/2018
 
DJanos
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2018
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 16.10.18

Warto monitorować sytuację i dopytywać Wudarskiego czy realizowane są zobowiązania szczególnie teraz przed wyborami.
 
creone
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 20/11/2018
Junior Member


Postów: 17
Data rejestracji: 10.07.14

Chciałem poinformować, że otrzymałem odpowiedź od ZDM na zadane przeze mnie pytanie czy aktualny jest harmonogram inwestycji na przebudowę ul. Lutyckiej i budowy węzła Koszalińska zaprezentowany na spotkaniu z mieszkańcami na początku tego roku. Zgodnie z nim w marcu/kwietniu br. miał być ogłoszony przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego tej inwestycji. Zgodnie z tym harmonogramem start samej inwestycji zaplanowano na lipiec przyszłego roku. Te informacje są zresztą zawarte w podsumowaniu konsultacji na na stronie ZDM.

W odpowiedzi otrzymałem od ZDM pismo o następującej treści:
"W odpowiedzi na Pana email z dnia 2.10, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że podczas konsultacji społecznych mieszkańcy zgłosili wiele uwag pn. "Przebudowa układu drogowego w ciągu DK 92 - węzeł Wola i węzeł Koszalińska". W oparciu o wnioski mieszkańców zostały wprowadzone korekty do zakresu planowanych prac i opracowano nowy wariant realizacji inwestycji.
W odniesieniu do harmonogramu oraz rozpoczęcia prac budowlanych ZDM zawiadamia, ze termin realizacji inwestycji, w tym rozpoczęcie robót budowlanych jest uzależnione od zapewnienia finansowania i uwzględnienia jej w nowej edycji Wieloletniej Prognozy Finansowej."

Skan pisma znajdą Państwo na profilu facebook RO Strzeszyn: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2205625596155998&set=p.2205625596155998&type=3&eid=ARC1LM9zPzoJnhKkK9noX5jkAGKVFOOj4TWnbUvEqK6KvgXeyRWCkax2kP921tDkeeBdgTPUEGDQBnZA

Niestety tak jak przypuszczałem, żaden przetarg w tej sprawie nie został ogłoszony, mimo, że w podsumowaniu konsultacji nakreślono precyzyjny harmonogram inwestycji. Niestety w przedstawionym dzisiaj projekcie budżetu na przyszły rok również nie doszukałem się środków na realizację tej inwestycji. Pozostaje zatem pytanie czy realne jest rozpoczęcie inwestycji w połowie przyszłego roku?
Edytowane przez creone dnia 20/11/2018
 
Mimulus
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2018
Member


Postów: 94
Data rejestracji: 06.06.11

Creone, jeśli powtórzysz to pytanie w styczniu przeszłego roku, to odpowiedź pewnie będzie twierdząca Smile
Tak na poważnie, to widać, że nadal jesteśmy na etapie koncepcji, a wszelkie uzgodnienia formalno-prawne łącznie z wykonaniem dokumentacji potrwają pewnie kilkanaście miesięcy.
 
epic
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 13/06/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 07.09.14

Czy ktoś coś wie co się dzieje w temacie wiaduktu? Jakoś zapadła głucha cisza.
 
Arleta
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 13/06/2019
Junior Member


Postów: 39
Data rejestracji: 01.07.09

zgodnie z pismem z dnia 31 maja 2019 r. przekazanym Radzie Osiedla przez ZDM czytamy w odpowiedzi na zadane pytanie przez Radę w przedmiotowej sprawie czytamy "Węzeł Koszalińska i Wiadukt Golęciński - powyższe zadanie zostało przekazane do spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Obecnie trwają prace związane z ogłoszeniem przetargu na projektowanie (przygotowanie specyfikacji), a ogłoszenie przetargu planowane jest na czerwiec lub lipiec 2019 r."
 
epic
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 02/10/2019
Newbie


Postów: 9
Data rejestracji: 07.09.14

Wiadomość z dzisiejszego onet.pl "Przetarg na projekt wiaduktów przy ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej" a w treści:

"Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) poinformowała, że w połowie 2021 roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla budowy wiaduktów drogowych w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej nad linią kolejową nr 354. PIM ogłosiły przetarg, który ma wyłonić projektanta bezkolizyjnych skrzyżowań z tą linią kolejową łączącą Poznań z Piłą oraz towarzyszącego im niezbędnego układu drogowego. ..."
"Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku, a oddanie do użytku całego zakresu zadania, w tym wiaduktów wraz z układem drogowym ? na przełomie III/IV kwartału 2023 roku."

No to sobie poczekamy. Biorąc pod uwagę protesty w przetargach, standardowe opóźnienia projektów, itp., a w grudniu rusza kolej metropolitalna na linii do Obornik, będzie wesoło (ale chyba nie mieszkańcom Strzeszyna).
 
Tomasz
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 09/10/2019
Member


Postów: 53
Data rejestracji: 22.03.11

" Wiadomość z dzisiejszego onet.pl "Przetarg na projekt wiaduktów przy ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej" a w treści:"
Papier jest bardzo cierpliwy. S5 miało być na euro 2012. Było 2016, zbliża się 2020. Skoro tak ważna droga ma taka obsuwę, to co dopiero jeden wiadukcik. Poznań na tle innych miast (Gdańsk, Lublin, Wrocław) w inwestycjach drogowych DZIADZIEJE.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
12,308,072 razy odwiedzono naszą stronę