Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Uspokojenie ruchu na ulicy Literackiej
creone
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2016
Junior Member

Data rejestracji: 10.07.14

Witam,

Jako, że jestem mieszkańcem bloku wzdłuż Literackiej mam okazję na co dzień obserwować ruch na tej ulicy. Niestety bardzo często przekraczane są tam prędkości i bywa, że jest tam niebezpiecznie. Problem szczególnie dotyczy nitki od Koszalińskiej na Strzeszyn - tu kierowcy sobie mocno szarżują. Widząc długą prostą dają gazu i pewnie nie rzadko z 70 na liczniku wjeżdżają w zabudowania. A przecież na wysokości Hezjoda mamy przejścia dla pieszych (z którego korzystają też dzieci idąc do szkoły) i przystanki autobusowe.

W poniedziałek byłem świadkiem gwałtownego hamowania auta jadącego od strony Strzeszyna do Koszalińskiej przed przejściem dla pieszych (na wysokości) ul. Gombrowicza. Widoczność jest tam trochę słaba ze względu na dość wysokie krzaki, droga jest też nieco po łuku i najpewniej kierowca dość późno zauważył wchodzącą na jezdnię kobietę z dzieckiem - obyło się bez tragedii ale wyglądało to groźnie.

Z kolei w zeszłym roku byłem świadkiem sporej kolizji na wysokości apteki (pomiędzy Hezjoda a Wergiliusza) Wyjeżdżające z parkingu auto uderzyło w drugie (rykoszetem oberwało też trzecie). Na miejscu była policja. Tu najpewniej błąd popełnił kierowca, który wyjeżdżając z parkingu nie zachował ostrożności, ale z doświadczenia wiem, że włączenie się tam do ruchu do bezpiecznych nie należy. Nie rzadko dochodzi tam do gwałtownego hamowania aut nadjeżdżających od Koszalińskiej.

Dlatego moim zdaniem rozsądne byłyby uspokojenie ruchu w tym rejonie. Naprawdę zrobiłoby się bezpieczniej zanim dojdzie do jakiegoś poważnego wypadku. Moim zdaniem
dobrą opcją byłaby instalacja tzw. "poduszek berlińskich". Jest to ciekawy rodzaj "śpiącego policjanta" który w żaden sposób nie utrudni jazdy autobusu (przejadą nad poduszką) ani rowerzystów (przejadą obok poduszki). Dlatego nie powinno być problemów z akceptacją ze strony ZDM czy MPK. Takie rozwiązanie zastosowano na ul. Piłsudkiego na Ratajach - wydaje się, że o wiele ruchliwszej ulicy niż Literacka. (http://wtkplay.pl/video-id-26827-poduszki_berlinskie_na_pilsudskiego_zwezenie_na_grunwaldzkiej?autoplay=1) A poduszka wygląda tak: http://www.wrzeszczgorny.pl/wp-content/uploads/2015/08/poduszki-na-ul-szymanowskiego-700x300.jpg Wiem, że tego typu "atrakcje" nie cieszą się przychylnością kierowców (sam nim jestem) ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Myślę, że uspokojenie ruchu byłoby wskazane. Na pewno zwiększyłoby się bezpieczeństwo - to szczególnie ważne jeżeli chodzi o dzieciaki, które przechodzą tamtędy do szkoły.

Byłbym wdzięczny gdyby ten postulat trafił do Rady Osiedla - jeżeli będzie potrzeba mogę się zjawić na dyżurze.

Mam nadzieję, że inni mieszkańcy również wykażą zrozumienie w tej sprawie.

pozdrawiam
Ryszard Michalski

pawelpglogowski
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06/08/2017
Junior Member

Data rejestracji: 06.08.17

Bardzo słuszna uwaga. Czy RO jakoś reagowała na te postulaty?

creone
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2017
Junior Member

Data rejestracji: 10.07.14

Nieco ponad rok temu (27 lipca 2016) Dostałem odpowiedź od RO Strzeszyn poprzez facebooka: "Bardzo dziękujemy za ten głos. Kwestia bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu była już przedmiotem naszych dyskusji. ZDM odmówił instalacji sygnalizacji świetlnej. Zatem faktycznie rozwiązania typu poduszka berlińska będą brane pod uwagę. Pozdrawiamy!"

Nie mam jednak wiedzy czy te propozycje były omawiane. Sam fakt wprowadzenia ograniczenia do 30 na tym odcinku byłby już jakąś zmianą...

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
11,846,242 razy odwiedzono naszą stronę