Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 12

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Na ulicy Golęcińskiej zaczyna się budowa chodnika (nieoficjalnie dla rowerów także)
wojtekr
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 07/06/2016
Member

Data rejestracji: 14.09.10

Ów nowy chodnik (który nie jest drogą rowerową) wzdłuż Golęcińskiej kończy się bardzo efektownym przejściem dla pieszych, prowadzącym na zadrzewioną skarpę.

To kolejne intrygujące przejście dla pieszych w naszej okolicy.

Tu jest takie, które prowadzi wprost do rowu.
https://www.google.pl/maps/@52.4404695,16.8700684,3a,75y,134.69h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWA8uVa76v6dLCL0xsjpmdA!2e0!7i13312!8i6656

Nie wiem jak Państwo, ale ja nie mogę wyjść z podziwu.

Tomasz
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 07/06/2016
Member

Data rejestracji: 22.03.11

wojtekr, pozostaje włożyć gałki oczne w oczodoły i żyć dalej. Wink Może w przyszłości któryś z urzędników się zorientuje, chociaż śmiem wątpić. Nikt z urzędników przez 100 lat się nie zorientował że trzeba przebić drugą nitkę tunelu na kościelnej, to w tej błahej sprawie tym bardziej.

miles19
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 08/06/2016
Member

Data rejestracji: 16.07.11

nie bijcie już piany.

Cieszmy się z tego co jest, w tym roku Strzeszyn zgarnia prawie całą pulą nowobudowanych ścieżek rowerowych (czy też formalnie pieszych), a Golęcińska będzie miała drugi etap do Literackiej w przyszłym roku najpóźniej.

Obecnie na Strzeszyn proponuję po skończeniu ścieżki na Koszalińskiej dojechać Golęcińśką do Lutyckiej, przeprowadzić tu rower - akurat od tej strony jest bardzo dobra widoczność - i wrócić ścieżką obok ogródków ROD i kolektora Aquanetu do Literackiej.

A jazda w kierunku centrum Koszalińską (wiaduktem - jest trochę pobocza) i potem nową ścieżką. Chyba jescze rok wytrzymacie ?

pytajnik
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 08/06/2016
Junior Member

Data rejestracji: 11.12.14

miles19 napisał/a:
Obecnie na Strzeszyn proponuję po skończeniu ścieżki na Koszalińskiej dojechać Golęcińśką do Lutyckiej, przeprowadzić tu rower - akurat od tej strony jest bardzo dobra widoczność - i wrócić ścieżką obok ogródków ROD i kolektora Aquanetu do Literackiej.

A jazda w kierunku centrum Koszalińską (wiaduktem - jest trochę pobocza) i potem nową ścieżką. Chyba jescze rok wytrzymacie ?

Proszę nie wprowadzać kolejny raz rowerzystów w błąd. Już było tyle pisane o tym w innych tematach, a i w tym jest na pierwszej stronie odnośnik. Ścieżka rowerowa wzdłuż Literackiej kończy się na Horacego. Dalej są tylko chodniki. Można nie wierzyć pismom z ZDM negującym jazdę rowerów od Horacego do Koszalińskiej po chodniku, ale brak znaków mówi chyba sam za siebie. Może nikogo jeszcze nie ukarano za jazdę po tym chodniku, ale zawsze może być pierwszy raz. Tak samo wzdłuż Golęcińskiej powstał chodnik, więc po co zachęcać rowerzystów do łamania przepisów?

Kajetan Sasiak - Kaktus
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2016
Member

Data rejestracji: 24.01.15

Hanna napisał/a:
Z tego co zrozumiałam, to nasze Osiedle dostało grant na budowę tej ścieżki i tylko dla rowerów jadących do i z centrum ma to jakiś sens. Po co ktoś miałby nią iść z Golęcina w stronę lasu i nasze Osiedle ma przeznaczać na to swój grant?
Nie każdy ma możliwość dotarcia na środowe dyżury jak sugeruje p.Ćwiertnia(ja akurat mam wtedy pracę do 21.00), nie bardzo rozumiem dlaczego nie można wyjaśnić na tym forum, czy kiedykolwiek ścieżka rowerowa będzie doprowadzona do Osiedla Greckiego?

W końcu! Dziękuję Pani Hanno za zauważenie tego dziwnego sformułowania.
"nie wszystko da się (i można) napisać" - brzmi to trochę tak, jakby trzeba było "dać w łapę" radnym lub komuś z ZDM, żeby cokolwiek w sprawie się ruszyło.

Zgadzam się głosami krytyki, bo nie o takiej ścieżce myślimy. Raz, że nie dla rowerów. Dwa, nie wiem w jaki sposób będzie kontynuowana i czy doprowadzi kiedyś do osiedla. Trzy, jeśli to prawda, że za jakiś czas ma być poszerzana, to będzie to niesamowite marnotrawstwo środków, bo trzeba było to zrobić od ręki. Cztery, tempo prac jest fatalne - były zapowiedzi, że droga rowerowa powstanie najpóźniej do końca poprzedniego roku.

Z przykrością stwierdzam, że wiele rzeczy w Poznaniu tak się dziś buduje i załatwia. Kiedyś byliśmy wzorem, dziś jesteśmy pośmiewiskiem architektów i siedliskiem przypadkowości.

Może zaproponujmy likwidację ROD Rusałka i postawienie tam kolejnej galerii handlowej? Pewnie wtedy pojawiłyby się w okolicy prawdziwe ścieżki rowerowe, a może i wiadukt nad torami kolejowymi na Golęcinie...
Edytowane przez Kajetan Sasiak - Kaktus dnia 11/06/2016

Safona
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 27/06/2016
Junior Member

Data rejestracji: 31.07.12

Czy możemy prosić Radę Osiedla o wyjaśnienie w tej sprawie na forum? Stwierdzenie p.Ćwiertni:"...prawda czasami nie jest taka oczywista a nie wszystko da się (i można) napisać..." jest tajemnicze i dziwne.
Tak jak p.Hanna nie mam możliwości dotarcia na środowe dyżury, tak więc prosiłabym o odpowiedź na tym forum -jaki jest stan rzeczy.
Czy to z naszego grantu był zbudowany chodnik wzdłuż Koszalińskiej (ten kończący się w lesie)?
Czy kiedyś Frownpowstanie ścieżka rowerowa prowadząca z naszego Osiedla do centrum? (krew mi się mrozi w żyłach, jak widzę rowerzystów przecinających teraz ul. Koszalińska w poprzek).
Czy zostaje nam tylko liczyć tylko na budowę Galerii Handlowej , dzięki której faktycznie błyskawicznie powstałyby ścieżki rowerowe i wiadukt nad torami na Golęcinie....

namaste
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2016
Newbie

Data rejestracji: 12.10.09

Kiedy zobaczyłem, że powstaje ścieżka wzdłuż ulicy Golęcińskiej bardzo się ucieszyłem, że wygodny dojazd rowerem do domu stanie się faktem. Jednak zaraz po zakończeniu inwestycji okazało się, że to nie ścieżka rowerowa tylko chodnik dla pieszych. Pieszych tam jak na lekarstwo, a jeżdżenie rowerem nielegalne i mało praktyczne. Zatem co teraz???
Jadąc do centrum albo jedziemy jezdnią narażając się na krzyki i klaksony kierowców, albo łamiemy przepisy przejeżdżając przez trawnik lub skręcając w prawo mimo zakazu.
Wracając z centrum albo jedziemy jezdnią narażając się na krzyki i klaksony kierowców albo łamiemy przepisy i ryzykujemy życiem przekraczając jezdnię w miejscu niezwykle niebezpiecznym.
Co wybrać? Ja wybieram jezdnię, bo bezpieczniej i zgodnie z prawem.
Zatem budowa chodnika z asfaltową nawierzchnią spowodowała, że jeżdżę jak dawniej tylko teraz muszę wysłuchiwać komentarzy od zdenerwowanych kierowców, którzy myślą, że to coś obok to ścieżka rowerowa.

Kajetan Sasiak - Kaktus
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 12/07/2016
Member

Rozumiem, że nie doczekamy się odpowiedzi, na niewygodne pytania?

mcwiertnia
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 20/07/2016
Member

Data rejestracji: 29.05.09

Szanowni Państwo,
nawiązując do moich wcześniejszych wypowiedzi, w tym:
"...prawda czasami nie jest taka oczywista a nie wszystko da się (i można) napisać...", prosze nie doszukiwac się żadnych podtekstów. Mówiąc w skrócie-namawiałam do przyjścia na dyżur, ponieważ nie dysponuję taką ilościa czasu,żeby w szczególach Państwu przedstawić informacje na forum. I tak:
1)Ścieżka kończy się w tym miejscu poniewaz budowę ze względu na koszty podzielono na kilka etapów, zrobiono na razie jeden,
2)istniała możliwośc pozyskania dodatkowych gruntów obok powstałego ciągu pieszo-rowerowego, ale nie jestem upowazniona do oficjalnej wypowiedzi na ten temat.Jezeli negocjacje zakończą sie sukcesem to oprócz tego istniejącego ciągu pieszo-rowerowego powstanie ścieżka rowerowa obok.
3)Ustalenie przebiegu ciągu-pieszo-rowerowego w ulicy Golęcińskiej, zwłaszcza miejsce połączenia jej z wiaduktem jest trudne, ponieważ przebudowy będzie wymagała skarpa.Przebudowa generuje spore koszty i realizowana będzie w następnym etapie, który będzie łączył istniejącą część wzdłuż Golęcińskiej z ulicą Literacką.Jeżeli macie Państwo inny pomysł na miejsce połączenia tego ciagu z wiaduktem-myslę że chętnie skorzystamy.
4)Ewentualne oznakowanie ścieżki jako rowerowej oznacza uprzywilejowanie i pierwszeństwo rowerzystów wobec pozostałych uczestników ruchu (pieszych, rolkarzy, matek z dziećmi na rowerkach), pomijając fakt spełniania lub nie spełniania standardów rowerowych miasta Poznania.Ten element dotyczy również ulicy Literackiej-osobiście mam wątpliwości czy tego chcemy-rowerzysta jest ważny ale powininen być równouprawniony a nie najwazniejszy, widzę ile osób poza rowerzystami korzysta z tych ciągów i wydaje mi się,że nie chcemy drugiej Malty, miejsc spacerowych nie ma aż tylu i moim zdaniem nie jest zasadne np.zwracanie dzieciom ciagle uwagi : "uważaj-pan /pani na rowerze jedzie".
5)apeluję o cierpliwość-wszystkie inwestycje realizujemy etapowo z uwagi na brak środków, podobnie może być na ulicy Wańkowicza, gdzie mamy grant na "II etap bepiecznej drogi do szkoły", aplikować będziemy o dodatkowe środki, ale i tak nie jestesmy w stanie zrobić tego od razu.
6)Bardziej martwi mnie fakt,że podczas budowy TBS-ów , zniszczona zostanie ścieżka przy Literackiej, ponieważ miejscowy plan zakłada połączenie tej części osiedla z ulicą Literacką w kilku miejscach.
7)z uwagi na moje obowiązki zawodowe poprosiłam moich kolegów z rady o zwolnienie mnie z obowiązków członka zarządu, stąd moje rzadsze wypowiedzi na forum-równiez z tego powodu,że mogę nie mieć aktualnych informacji a nie chcę Państwa wprowadzać w błąd.
W zapytaniach najlepiej kierowac się bezposrednio do przewodniczącego zarządu-kol.Wojciecha Bratkowskiego lub przewodniczącej rady osiedla -kol. Arlety Matuszewskiej
pozdrawiam serdecznie
mćwiertnia

pwes
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2016
Junior Member

Data rejestracji: 15.09.10

Krótka odpowiedź i sprostowanie do punktu 4.

Nie sądzę, żeby ktoś postulował oznaczenie dróg jako rowerowych. To dawałoby pierwszeństwo rowerom, co przy braku chodnika wydaje się niewłaściwe.

Natomiast brak jakiegokolwiek znaku regulującego ruch rowerów oznacza ZAKAZ wjazdu tam takowymi. Istnieje kilka sposobów, żeby dopuścić ruch rowerowy dając pierwszeństwo pieszym, chociażby znak "droga dla pieszych i rowerów" (po ludzku: niebieski znak "rodzic z dzieckiem / rower"Wink, czy chociażby "droga dla pieszych" z tabliczką "nie dotyczy rowerów".

mcwiertnia
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2016
Member

Data rejestracji: 29.05.09

do pews,
dokładny zapis z pisma ZDM , dotyczący ulicy Literackiej brzmi: "Z mocy prawa w przypadku braku chodnika piesi mogą poruszać się po drodze dla rowerów.Mówi o tym artykuł 11 Prawa o ruchu drogowym"W przypadku zastosowania takiego rozwiązania piesi muszą ustępować pierwszeństwa rowerzystom. Co do oznakowania-nie wypowiadam się dalej-nie mam wiedzy , pozostawiam ocenę fachowcom.
pozdrawiam
mćwiertnia

Kajetan Sasiak - Kaktus
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2016
Member

mcwiertnia napisał/a:
6)Bardziej martwi mnie fakt,że podczas budowy TBS-ów , zniszczona zostanie ścieżka przy Literackiej, ponieważ miejscowy plan zakłada połączenie tej części osiedla z ulicą Literacką w kilku miejscach.

Zaraz, zaraz, zaraz... A czemu nikt nie zajrzał do tych planów PRZED wybudowaniem ścieżki?

Nie dość, że zamiast priorytetowo łączyć osiedle z miastem (co niestety, nie dla wszystkich jest oczywiste) to buduje się ścieżki na obrzeżach i jeszcze będą niszczone?

Czemu zawsze musimy najpierw robić, a potem myśleć?

miles19
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2016
Member

Data rejestracji: 16.07.11

Kolega KAKTUS lubi wychodzić przed szereg.. wystarczy spojrzeć na daty a dopiero potem pytać - w czasie gdy ścieżka była projektowana, ba i nawet wybudowana, radni miejscy i TBS nie mieli jeszcze tego szalonego pomysłu w głowach...

pytajnik
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2016
Junior Member

Przecież sprawa chodnika wzdłuż Literackiej nie dotyczy rowerzystów, zresztą było o tym pisane w innym temacie i nadal brak odpowiedzi Frown http://www.rostrz...owstart=20 np. na wypowiedź
martazet napisał/a:
pytajnik napisał/a:
I tak nowa droga rowerowa nie połączy Strzeszyna z centrum. Według ZDM wzdłuż ulicy Literackiej między os. Literackim z ul. Koszalińską został w bieżącym roku wybudowany chodnik, a nie droga rowerowa. Będzie on mógł być oznakowany jako droga rowerowa dopiero wówczas, gdy obok zostanie wybudowany nowy chodnik...
Zastanawiające jest, dlaczego ZDM nie oznaczył odcinka wzdłuż ulicy Literackiej znakiem C-16/T-22 (chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym) albo znakiem C-16/C-13 (droga dla pieszych i rowerów). Więcej informacji na temat tych znaków drogowych: http://wrower.pl/...,3186.html oraz http://wrower.pl/...,3187.html.
Wracając do właściwego tematu, to szokujące jest stwierdzenie, że brak uregulowania prawnego jest lepszy niż postawienie jakiegokolwiek znaku Shock Ile razy można przytaczać opinie ZDM, że dopóki nie ma znaku C-16/T-22 lub C-16/C-13, to rowerzyści muszą narażać się na jazdę jezdnią? Jak można usilnie namawiać rowerzystów do łamania przepisów i udawać zdziwienie, że nie cieszą się z nowego chodnika dla pieszych rzekomo gromadami wędrującymi wzdłuż Golęcińskiej?

Kajetan Sasiak - Kaktus
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 04/08/2016
Member

miles19 napisał/a:
Kolega KAKTUS lubi wychodzić przed szereg.. wystarczy spojrzeć na daty a dopiero potem pytać - w czasie gdy ścieżka była projektowana, ba i nawet wybudowana, radni miejscy i TBS nie mieli jeszcze tego szalonego pomysłu w głowach...

Kolega Kaktus wychodzi przed szereg, bo zalogował się w styczniu 2015 roku i otrzymał zapewnienie, że do jego końca powstanie ścieżka. Kolega Kaktus śledził wcześniej forum i nabrał nadziei. Kolega Kaktus marzył o tym, że skoro mieszkał na Osiedlu w latach 1994-2007 (a potem dojeżdżał i dojeżdża tam do pracy) to kiedyś będzie mógł poruszać się BEZPIECZNĄ DROGĄ ROWEROWĄ. I wreszcie, Kolega Kaktus jest zdruzgotany, że mija już 20 lat, a władze tego podłego miasta, cały nieudolny ZDM i kolejne rady osiedla nie są w stanie zrobić 3 km ścieżki rowerowej. Tyle i tylko tyle.

pytajnik
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 26/08/2018
Junior Member

Na profilu Facebookowym rady osiedla pojawił się skan notatki ze spotkania w sprawie zieleni przy ul. Literackiej. W spotkaniu wzięli podobno udział przedstawiciele ZDM. Interesujący jest zatem fakt, że nie zaprotestowali, gdy przedstawiciele PTBS nazywali chodnik wzdłuż Literackiej ścieżką rowerową: "(...) wyniknęła także potrzeba budowy sieci infrastruktury technicznej (...) przy zachowaniu istniejącej ścieżki rowerowej wybudowanej ze środków Rady Osiedla Strzeszyn."
Edytowane przez pytajnik dnia 26/08/2018

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
11,781,621 razy odwiedzono naszą stronę