Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 738
-> Najnowszy użytkownik: Piotr Marciniak

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Na ulicy Golęcińskiej zaczyna się budowa chodnika (nieoficjalnie dla rowerów także)
miles19
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23/02/2016
Member

Data rejestracji: 16.07.11

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach od 22 lutego do 30 czerwca br. wprowadzona zostaje czasowa organizacja ruchu na ul. Golęcińskiej.

Zmiana ma związek z budową chodnika, regulacją wysokości zjazdów, zmianami oznakowania pionowego i poziomego oraz pielęgnacją zieleni na środkowym odcinku ulicy. W trakcie prac przewiduje się odsunięcie południowego chodnika od krawędzi jezdni i przygotowanie go pod ruch rowerowy. W rejonie prac prędkość maksymalna ograniczona będzie do 30 km/godz. i wyznaczone będzie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Golęcińską przy zespole szkół. (Zatwierdzenie nr TZ-I.7221.2.75.2016 z dnia 17.02.2016)

Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Przebudowa ul. Golęcińskiej w Poznaniu w zakresie utwardzenia nawierzchni chodnika oraz gospodarki drzewostanem na odcinku od parkingu przy Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu do ul. Koszalińskiej

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ:

Zgodnie z art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2013r., poz. 907 ze zm.), Zamawiający informuje, że na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, za najkorzystniejszą ofertę uznana została oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane „BRUKPOL” Adam Kluczyk, Piotr Kluczyk S.C., Strzelce Wielkie 81c, 63-820 Piaski, z ceną brutto: 225.751,24 zł oraz z okresem rękojmi za wady 72 miesiące.

miles.user.icpnet.pl/strzeszyn/golecinska.jpg

http://www.zdm.po...mp;id=2782

225000 za 617 metrów chodnika Smile ale za to jakiego:

projektowane nawierzchnie - chodnik: z uwagi na docelowe przeznaczenie ciągu pod ruch rowerowy, przewiduje się nawierzchnię z betonu asfaltowego AC 5S gr. 4 cm oraz nawierzchni mineralno-żywicznej gr. 2,5cm (tj. nawierzchni przepuszczalnej, zapewniającej infiltracje wód opadowych do gruntu)

Miejscami będzie tylko 1,5 metra szerokości, stąd zapewne tylko budowa [formalnie] chodnika... ale dobre i to - jest to najbardziej niebezpieczny fragment Golęcińskiej. Oby reszta za rok - tj. do skrzyżowania z Literacką..
Edytowane przez miles19 dnia 23/02/2016

Kajetan Sasiak - Kaktus
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2016
Member

Data rejestracji: 24.01.15

Czyli ten fragment od Golęcińskiej do Literackiej (wzdłuż ul. Koszalińskiej) znów jest odłożony?

miles19
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2016
Member

Na pewno jeszcze nia ma opracowanego przetargu na ten odcinek, myślę, że w tym roku może być ciężko chociaż ten odcinek wymaga tak naprawdę przesunięcia jezdni o około 50-100cm na wschód, oraz postawienia barier ochronnych / słupków z linami do oddzielenia jezdni i chodnika/ścieżki oraz ponownego przemalowania jezdni.

A jak oficjalne info głosi (z ubiegłego roku):
Miło nam poinformować, że nasz wniosek "Leśna droga rowerowa Koszalińska-Golęcińska", otrzymał dofinansowanie w wysokości 340.000 zł

To zostało jeszcze 115000 PLN do dyspozycji (po odjęciu kwoty z w.w. przetargu) i na ten odcinek powinno starczyć...
Edytowane przez miles19 dnia 02/03/2016

Kajetan Sasiak - Kaktus
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29/02/2016
Member

Czyli dzieje się coś, czy nie? Może ktoś z Rady powinien się wypowiedzieć, bo ja już się gubię. Były i plany i pieniądze i spotkania i uzgodnienia.

Kiedyś na stronie ZDM był nawet przetarg na wycinkę drzew przy Golęcińskiej, ale nie mam jego numeru i nie byłem w stanie znaleźć rozstrzygnięcia. A teraz jest to zapisane tak enigmatycznie, żeby właśnie niepowołani nie mogli dojść do tego, o co chodzi.

Safona
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2016
Junior Member

Data rejestracji: 31.07.12

Proszę o wyjaśnienie, czy latami wyczekiwana i wreszcie tworzona ścieżka(rowerowa mam nadzieję) wzdłuż ul. Golęcińskiej, będzie wiodła też ul.Koszalińską do Literackiej?
Bo na razie nic na to nie wskazujeFrown (obserwuję codziennie front robót)
Kiedy będzie można bezpiecznie dojechać rowerem do centrum z Osiedla Greckiego?

miles19
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2016
Member

Jak widać na załączonym obrazku w moim poście budowa chodnika kończy się przy skręcie na Rusałkę / Lutycką. Brakujący odcinek do Literackiej nie ma obecnie projektu ani planu przetargu na ten odcinek, choć jak wspomniałem - otrzymany w ubiegłym roku grant (340000) z pewnością pokryłby koszty "dociągnięcia" jej do Literackiej (zostaje 115000)... ten odcinek to przecież de facto przesunięcie jezdni o 1 m na wschód, przemalowanie jezdni i osłupkowanie (najlepiej z linami) powstałej w ten sposób 2 metrowej pieszojezdni po stronie zachodniej...

Smutne ale prawdziwe....
Edytowane przez miles19 dnia 09/03/2016

Arleta
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13/03/2016
Junior Member

Data rejestracji: 01.07.09

Odcinek od ul. Golęcińskiej do ul. Literackiej jest projektowany. Do rozwiązania są jeszcze sprawy własnościowe gruntów w tym rejonie. Jest to zadanie prowadzone i realizowane przez ZDM . Dysponentem środków na to zadanie jest ZDM.
Arleta Matuszewska
Przewodnicząca rady Osiedla

PS. Zapraszamy na dyżur Rady Osiedla w każdą druga środę miesiąca na godz. 18:00 w siedzibie rady przy ul Hezjoda 15. Udzielamy wyczerpujących informacji w zakresie posiadanej wiedzy w każdej sprawie dotyczącej naszego osiedla.

Kajetan Sasiak - Kaktus
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17/03/2016
Member

Pani Arleto,

dziękuję za odpowiedź i zaproszenie. Być może w przyszłości skorzystam, bo na razie coś zawsze staje mi na przeszkodzie.

Rozumiem, że większość decyzji jest niezależna od Rady Osiedla, ale wciąż ta sprawa mnie zaskakuje. O ile rozumiem problemy ustalenia własności gruntu w miejscu, gdzie chodnik/ścieżka się buduje, o tyle zawsze miałem wrażenie, że za wiaduktem jest "ziemia niczyja". Więc to ostatnia z przyczyn opóźnienia, która przyszłaby mi do głowy.

Jeśli ten etap prac ma dojść do skrętu na Rusałkę, to zastanawiam się, co dalej powinni zrobić ze sobą piesi i rowerzyści zwierzający na Strzeszyn Grecki? Bo o ile ci pierwsi mieliby do pokonania ulicę jednokierunkową (na razie bez pasów), to ci drudzy musieliby przedostać się na drugą stronę. I to w miejscu skrzyżowania z ograniczoną widocznością.
Edytowane przez Kajetan Sasiak - Kaktus dnia 17/03/2016

pytajnik
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21/03/2016
Junior Member

Data rejestracji: 11.12.14

(...)Jeśli ten etap prac ma dojść do skrętu na Rusałkę, to zastanawiam się, co dalej powinni zrobić ze sobą piesi i rowerzyści zwierzający na Strzeszyn Grecki? Bo o ile ci pierwsi mieliby do pokonania ulicę jednokierunkową (na razie bez pasów), to ci drudzy musieliby przedostać się na drugą stronę. I to w miejscu skrzyżowania z ograniczoną widocznością.

Jak już było wspomniane w innym temaciehttp://www.rostrz...owstart=20 ZDM nie dopuścił do użytku rowerów odcinka od Horacego do Koszalińskiej, bo nie wybudowano tam wg nich osobnego chodnika.Tak więc problemu na razie nie ma, bo rowerzyści zgodnie z prawem muszą wciąż poruszać się jezdnią Sad

Kajetan Sasiak - Kaktus
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 21/03/2016
Member

No to rewelacja. Widzę te tłumy pieszych, którzy wędrują donikąd i równie licznie wyłaniają się z lasów, żeby pójść w stronę miasta.

A tak poważniej to rozumiem, że łatwiej jest budować etapami, więc mam tylko nadzieję, że kolejne będą sukcesywnie powstawały. Natomiast nie rozumiem, dlaczego nie można tam zrobić ciągów pieszo-rowerowych? Takie twory istnieją i są w Poznaniu wyznaczone, w co najmniej, kilku miejscach.

Hanna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2016
Newbie

Data rejestracji: 23.03.16

Kiedy i czy w ogóle będą budowane następne fragmenty drogi rowerowej w kierunku Strzeszyna Greckiego, bo jak na razie ścieżka aktualnie budowana nieoczekiwanie skręca do lasuShock. ?? Kto jest właścicielem terenów za wiaduktem, czy nie miasto? Bo jak rozumiem z tego co napisała p.Arleta trwa "rozwiązywanie spraw własnościowych tego terenu".
Mam wrażenie, że miastu nie zależy na bezpieczeństwie rowerzystów, choć nowe władze ponoć są rowerzystom przychylne. Są pieniądze- otrzymaliśmy duży grant, więc czemu to tak długo trwa?

Kajetan Sasiak - Kaktus
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 03/04/2016
Member

Pani Hanno,

proszę na spokojnie przeczytać całą dyskusję i poprzeglądać inne wątki na forum. Trochę już na ten temat było napisane.

Zasadniczo Rada Osiedla podejmuje działania w tej sprawie, ale przyznaję, nie skorzystałem z żadnego z zaproszeń na spotkanie i nie analizowałem, ile było spotkań, wysłanych pism i interwencji.

Mam jednak wrażenie, że miasto (a raczej jego władze) które nie potrafi dopilnować i zrealizować kluczowej inwestycji komunikacyjnej (Rondo Kaponiera) nie jest zainteresowane działaniem na obrzeżach. Ta ścieżka powinna powstać jakieś 15 lat temu, jak rozbudowywało się osiedle. Lub z myślą o tym, że z pewnością sporo osób jeździłoby rowerami nad jezioro, gdyby była bezpieczna, wygodna droga rowerowa.

mcwiertnia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 03/04/2016
Member

Data rejestracji: 29.05.09

Szanowni Państwo,
prawda czasami nie jest taka oczywista a nie wszystko da się (i można) napisać.
Zalecałabym serdecznie przyjście na dyżur,
pozdrawiam,
mćwiertnia

wojtekr
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 16/05/2016
Member

Data rejestracji: 14.09.10

Jaka będzie kontynuacja ścieżki wzdłuż Golęcińskiej?
Obecnie kończy się ona niebezpieczną pułapką dla rowerzystów,
którzy chcieliby jechać dalej wzdłuż Koszalińskiej?

bob
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member

Data rejestracji: 09.11.13

Przynajmniej teraz można się pomodlić o szczęśliwą podróż przy dźwiękach dzwonów Smile

Safona
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2016
Junior Member

Data rejestracji: 31.07.12

Wczoraj byłam świadkiem jak rowerzysta jechał w stronę Strzeszyna Greckiego po nowo wybudowanej ścieżce rowerowej i gdy ta nieoczekiwanie się skończyła, przeciął w poprzek ul.Koszalińską aby dalej jechać zgodnie z przepisami po stronie prawej. Wstrzymał dosłownie ruch samochodowy z obu stron. Czy tak to ma wyglądać?Sad Kiedy ścieżka wreszcie dotrze do naszego Osiedla?

wojtekr
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 31/05/2016
Member

Data rejestracji: 14.09.10

Mnie zastanawia, jak w ogóle można kontynuować ścieżkę rowerową z miejsca, gdzie ona się teraz kończy.

Dawno temu widziałem tu plan drogi rowerowej, która zdaje się miała biec drugą stroną szosy. Wtedy nie byłoby żadnego problemu. Co poszło nie tak?

Mimulus
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01/06/2016
Member

Data rejestracji: 06.06.11

To coś, co zrobiono, dotyczyło utwardzenia nawierzchni chodnika oraz gospodarki drzewostanem na odcinku od parkingu przy Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu do ul. Koszalińskiej - taki był przedmiot przetargu.

Mamy zatem chodnik, a nie ścieżkę rowerową.
Na dzień dzisiejszy rowery nie mają prawa się tam poruszać i ze względu na szerokość prawdopodobnie nigdy nie będzie to ścieżka rowerowa.

Mimulus
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01/06/2016
Member

Data rejestracji: 06.06.11

Wojtekr - zgadza się, były koncepcje chodnika i ścieżki rowerowej po drugiej stronie ulicy i to miałoby sens.
Wyszło to, co widać

Hanna
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07/06/2016
Newbie

Data rejestracji: 23.03.16

Z tego co zrozumiałam, to nasze Osiedle dostało grant na budowę tej ścieżki i tylko dla rowerów jadących do i z centrum ma to jakiś sens. Po co ktoś miałby nią iść z Golęcina w stronę lasu i nasze Osiedle ma przeznaczać na to swój grant?
Nie każdy ma możliwość dotarcia na środowe dyżury jak sugeruje p.Ćwiertnia(ja akurat mam wtedy pracę do 21.00), nie bardzo rozumiem dlaczego nie można wyjaśnić na tym forum, czy kiedykolwiek ścieżka rowerowa będzie doprowadzona do Osiedla Greckiego?

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
11,845,967 razy odwiedzono naszą stronę